Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. DAMA Z PIESKIEM

DAMA Z PIESKIEM

Dama s sobaczkoj
dramat obyczajowy, 1960, ZSSR, 85 min.
reżyseria: Josif Chejfic
obsada: Aleksei Batalov, Iya Savvina, Nina Alisova, Pantelejmon Krymov
Premiera w Ale kino+: 26.01.2004 r.
4.00
343
4 głosy | 381 miejsce w rankingu

"Dama z pieskiem" to historia romansu pary nieszczęśliwych, obdarzonych słabymi charakterami ludzi: moskiewskiego bankiera Dimitrija Gurowa oraz pochodzącej z Saratowa Anny. Oboje tkwią od lat w pozbawionych miłości i zawartych z rozsądku małżeństwach. W tych nieudanych związkach powoli więdną z nudów.

Teraz przebywają na wakacjach w kurortach Jałty i tak się składa, że zarówno Anna jak i Dimitrij przybyli tu sami. Kiedy przypadkiem spotykają się na jałtańskiej promenadzie sprawy toczą się szybko - zaczyna się romans. Z początku wygląda to na niewinną wakacyjną przygodę, ale po powrocie do Moskwy Dimitrij nie potrafi zapomnieć o Annie i wybiera się do Saratowa. Kobieta boi się zdradzać męża w rodzinnym mieście - plotki rozchodzą się szybko - i pod byle pretekstem odwiedza kochanka w stolicy. Anna i Dimitrij stają przed dylematem: czy pójść za głosem serca, zaryzykować reputację i ustabilizowane życie, czy też zachować pozory i przez następne lata spotykać się potajemnie w hotelach.

Radzieccy, a potem rosyjscy reżyserzy zawsze chętnie sięgali po utwory Czechowa - wystarczy wspomnieć wspaniałe filmy Nikity Michałkowa. Przed pojawieniem się autora "Spalonych słońcem" za specjalistę od Czechowa uchodził jednak JOSIF JEFIMOWICZ CHEJFIC. "Dama z pieskiem" to jedna z wielu czechowowskich ekranizacji tego zmarłego w 1995 roku reżysera.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...