Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. DAMA Z PORTRETU

DAMA Z PORTRETU

Rembrandt
dramat, Wlk. Brytania, 1936, 85 min.
reżyseria: Alexander Korda
obsada: Charles Laughton, Elsa Lanchester, Gertrude Lawrence, John Bryning
Premiera w Ale kino+: 6.08.2001 r.
3.00
343
6 głosy | 1679 miejsce w rankingu

Uchodząca za jedną z najlepszych filmowych biografii artystycznych opowieść o wybitnym holenderskim malarzu, żyjącym w XVII wieku.

Będący u szczytu sławy Rembrantd von Rijn (Charles Laughton) dostaje zlecenie namalowania obrazu. Tuż po ukończeniu dzieła, w 1669 roku umiera jego żona, zaś obraz nie wzbudza zachwytu zleceniodawcy. Kilka lat później malarz popada w zapomnienie i tylko jego modelka, Hendrijke Stoffels (Elsa Lanchester), zostaje przy nim. Podczas pozowania mu do aktu zostaje jednak oskarżona o nieobyczajność i wyrzucona z miasta. Gdy Rembrandt zaczyna ponownie mieć duże dochody żeni się z nią, lecz wkrótce po ślubie Hendrijke umiera.

Tytułową kreację Charlesa Laughtona, niektórzy krytycy uznali za najlepszą w karierze aktora, zaś film za największe reżyserskie osiągnięcie ALEKSANDRA KORDY.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...