Ale kino+
alekino+
Film. DAMA Z PORTRETU

DAMA Z PORTRETU

Rembrandt
dramat, Wlk. Brytania, 1936, 85 min.
reżyseria: Alexander Korda
obsada: Charles Laughton, Elsa Lanchester, Gertrude Lawrence, John Bryning
Premiera w Ale kino+: 6.08.2001 r.
3.00
343
6 głosy | 1679 miejsce w rankingu

Uchodząca za jedną z najlepszych filmowych biografii artystycznych opowieść o wybitnym holenderskim malarzu, żyjącym w XVII wieku.

Będący u szczytu sławy Rembrantd von Rijn (Charles Laughton) dostaje zlecenie namalowania obrazu. Tuż po ukończeniu dzieła, w 1669 roku umiera jego żona, zaś obraz nie wzbudza zachwytu zleceniodawcy. Kilka lat później malarz popada w zapomnienie i tylko jego modelka, Hendrijke Stoffels (Elsa Lanchester), zostaje przy nim. Podczas pozowania mu do aktu zostaje jednak oskarżona o nieobyczajność i wyrzucona z miasta. Gdy Rembrandt zaczyna ponownie mieć duże dochody żeni się z nią, lecz wkrótce po ślubie Hendrijke umiera.

Tytułową kreację Charlesa Laughtona, niektórzy krytycy uznali za najlepszą w karierze aktora, zaś film za największe reżyserskie osiągnięcie ALEKSANDRA KORDY.




SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...