Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Damien: Omen 2

Damien: Omen 2

Damien: Omen II
horror, USA, 1978, 107 min.
reżyseria: Don Taylor
obsada: Jonathan Scott-Taylor, Lee Grant, William Holden
Premiera w Ale kino+: 19.09.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 525 miejsce w rankingu
Damien: Omen 2

Kontynuacja kultowego satanistycznego horroru Richarda Donnera. Antychryst w ciele dziecka, który zatriumfował w filmie "Omen", w drugiej odsłonie cyklu zaczyna odkrywać pełnię swoich szatańskich mocy.

Akcja toczy się kilka lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie "Omen". Dyplomata Robert Thorn zginął wówczas zastrzelony przez policję, kiedy usiłował zabić swego przybranego syna Damiena. Nikt oczywiście nie uwierzył, że szanowany ambasador chciał zamordować dziecko, ponieważ rozpoznał w nim Antychrysta. Roberta Thorna uznano za szaleńca, a osierocony Damien (Jonathan Scott-Taylor) trafił na wychowanie do wuja Richarda (William Holden). Chłopiec ma teraz 12 lat. Dojrzewa i powoli zaczyna odkrywać swoją diaboliczną tożsamość oraz związane z nią moce. Nie jest sam; istnieją na świecie ludzie, którzy wyczekują nadejścia Antychrysta jak zbawienia i są gotowi udzielić Damienowi wszelkiej pomocy. Są i tacy, którzy przejrzeli prawdziwą naturę chłopca i starają się go powstrzymać. Niestety bez skutku; każdy, kto próbuje stanąć Damienowi na drodze, gnie w makabrycznych i tajemniczych okolicznościach.

"Omen" Richarda Donnera pobił rekordy popularności i domagał się kontynuacji. Druga część filmu rozwija się i rozbudowuje oryginalną opowieść. Tym razem skupiamy się na postaci samego Damiena. Poznaliśmy go jako złowieszczego pięciolatka, nie do końca świadomego swojej mocy i natury; teraz Damien dorasta i nie tylko rośnie w potęgę, ale staje się również prawdziwym filmowym bohaterem - budzącym grozę, ale zarazem fascynującym.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...