Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. DAMSKI KRAWIEC

DAMSKI KRAWIEC

Le Couturier de ces dames
komedia, Francja, 1956, 92 min.
reżyseria: Jean Boyer
obsada: Fernandel, Francoise Fabian, Françoise Fabian, Françoise Fabian, Fred Pasquali, Suzy Delair
Premiera w Ale kino+: 18.04.2005 r.
5.00
343
5 głosy | 78 miejsce w rankingu

Urocza farsa z Fernandelem w roli głównej; legendarny komik usiłuje podbić świat paryskiej mody.

Fernand Vignard (Fernandel) jest skromnym krawcem specjalizującym się w damskiej konfekcji. W skrytości ducha bohater marzy o karierze w świecie haute couture; wierzy, że dzięki swym oryginalnym pomysłom mógłby dorównać największym kreatorom mody. Okazja nadarza się kiedy pewien dom mody wpada w poważne finansowe tarapaty; aby stanąć na nogi, firma potrzebuje nowej, świeżej i przebojowej kolekcji. Fernand zabiera się do pracy, czyni to jednak w tajemnicy przed zazdrosną, despotyczną żoną (Suzy Delair). Małżonka patrzy podejrzliwie na zawodowe ożywienie krawca, a szczególnie na jego zażyłe relacje z jedną z modelek.

"Damski krawiec " w reżyserii doświadczonego weterana francuskiego kina JEANA BOYERA został napisany specjalnie z myślą o Fernandelu. W istocie film jest swego rodzaju benefisem tego niezwykłego artysty, który przez blisko cztery dekady cieszył się pozycją najpopularniejszego komika Francji. Obdarzony specyficzną aparycją i niepowtarzalnym, "końskim" uśmiechem aktor rozpoczął karierę w kinie w latach 30. Wystąpił w ponad 100 filmach; realizacja "Krawca damskiego" przypadła na okres, w którym Fernandel był u szczytu sławy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...