Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. DAMY I BANDYCI

DAMY I BANDYCI

High Heels and Low Lifes
komedia akcji, Wlk. Brytania/USA, 2001, 83 min.
reżyseria: Mel Smith
obsada: Danny Dyer, Kevin McNally, Mary McCormack, Michael Gambon, Minnie Driver
Premiera w Ale kino+: 3.07.2010 r.
4.50
343
9 głosy | 372 miejsce w rankingu
DAMY I BANDYCI

Dwie sfrustrowane mieszkanki Londynu próbują odmienić swój los przez... szantażowanie kryminalistów. Komedia sensacyjna z dyskretnym morałem, w jednej z głównych ról Minnie Driver.

Shannon (Minnie Driver), młoda pielęgniarka z Londynu, jest sfrustrowana swoim nudnym życiem. Na domiar złego jej chłopak Ray (Darren Boyd) zapomniał o jej urodzinach. Shannon rusza więc ze swoją przyjaciółką Frances (Mary McCormack), początkującą aktorką, w miasto, żeby się zabawić. Kiedy wracają do domu, przypadkowo odsłuchują nagraną na sprzęcie Raya, który pracuje jako realizator dźwięku, rozmowę dwóch mężczyzn planujących skok na bank. Podekscytowane przyjaciółki próbują zgłosić całe zdarzenie policji, ale funkcjonariusz, na którego natrafiają, nie chce dać wiary kobietom w nietrzeźwym stanie. Rankiem jednak gazety donoszą o napadzie na bank, w czasie którego skradzionych zostało - bagatela - dziesięć milionów funtów. Shannon i Frances nieoczekiwanie widzą w tym incydencie szansę na odmianę swojego nużącego życia. Postanawiają skontaktować się z włamywaczami i zażądać od nich udziału w zyskach w zamian za milczenie na temat ich tożsamości. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że wkraczają do niebezpiecznej gry o wysoką stawkę.

MEL SMITH, reżyser zrealizowanej w dobrym angielskim stylu komedii "Damy i bandyci", znany jest publiczności przede wszystkim jako aktor. Był Winstonem Churchillem w "Allegiance" Briana Gilberta, Colinem Watkinsem w popularnym na Wyspach serialu "Colin's Sandwich" i Johnem Enderby'm w klasycznym kryminale "Panna Marple: Tajemnica Sittaford". Realizując "Damy i bandytów" po raz czwarty stanął po drugiej stronie kamery. Wcześniej Smith wyreżyserował m.in. pełnometrażowy film o Jasiu Fasoli "Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm", stylową komedię kryminalną "Zabójcze radio" i "Dryblasa" z Jeffem Goldblumem i Emmą Thompson.

Siłą "Dam i bandytów" jest angielskie poczucie humoru i gwałtowny zwrot opowieści, która z absurdalnego żartu staje się niemalże nauczką ku przestrodze. Ale największym atutem filmu Mela Smitha jest duet aktorski Minnie Driver i Mary McCormick. Driver, która dla wielu kinomanów pozostanie przede wszystkim ambitną Benny z "Kręgu przyjaciół", ma na koncie m.in. nominację do Oscara za rolę Skylar w "Buntowniku z wyboru" czy nagrodę na California Independent Film Festival za rolę w "Chwili". McCormick z kolei to dla szerokiej publiczności przede wszystkim Rachel Powell z intrygującego dramatu "K-Pax".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...