Ale kino+
alekino+
Film. Dark Water

Dark Water

Honogurai mizu no soko kara
horror, Japonia, 2002, 97 min.
reżyseria: Hideo Nakata
obsada: Fumiyo Kohinata, Hitomi Kuroki, Mirei Oguchi, Rio Kanno, Shigemitsu Ogi
Premiera w Ale kino+: 8.07.2011 r.
1.00
343
1 głosy | 830 miejsce w rankingu
Dark Water

Współczesne Tokio. Yoshimi Matsubara rozwodzi się z mężem. Para nie może dojść do porozumienia w kwestii, z kim ma zamieszkać ich 6-letnia córka Ikuko.

Yoshimi (Hitomi Kuroki) nie wyobraża sobie życia bez niej. Wynajmuje więc adwokata Kishidę (Shigemitsu Ogi), który ma pomóc jej rozwiązać problem. Warunkiem prawa do opieki nad dzieckiem jest stabilizacja finansowa i emocjonalna rodzica. Obu tych "czynników" zaczyna brakować Yoshimi, ale do wyroku sądu córka zamieszkuje wraz z nią w ponurym betonowym bloku. Wilgotny, zaniedbany budynek jest tylko częściowo zamieszkany przez ludzi, z sufitów wciąż leje się woda, a z mieszkania piętro wyżej słychać dziwne odgłosy. Kiedyś mieszkała tam rodzina z kilkuletnią córką. Dziewczynka zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Teraz jej postać pojawia się od czasu do czasu obok ogromnego zbiornika z wodą umieszczonego na dachu domu. Sytuacja wydaje się przerastać siły Yoshimi. Jej kiepska kondycja psychiczna może być argumentem dla prawników byłego męża. Dlatego kobieta postanawia rozwikłać zagadkę śmierci dziewczynki. Znajduje jednak szokujące rozwiązanie.

HIDEO NAKATA zyskał wielu fanów dzięki obu częściom filmu "The Ring: Krąg" (1998 i 1999), rozpoczynając tym samym światową modę na japońskie kino grozy. Kolejnym głośnym projektem Japończyka był nakręcony w 2002 horror "Dark Water". Film ten był przedsięwzięciem co najmniej tak samo udanym, jak "The Ring: Krąg", a zdaniem wielu fanów nawet jeszcze lepszym. Nakata znów zaproponował historię o duchach, osadzoną we współczesnych realiach, perfekcyjnie dopracowaną w szczegółach, bezbłędną w kreowaniu atmosfery osaczenia i bezradności wobec nieokreślonej a jednocześnie nieubłaganie narastającej grozy. "Dark Water" - podobnie jak "The Ring: Krąg" - jest ekranizacją opowiadania japońskiego pisarza Kojiego Suzuki.
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...