Ale kino+
alekino+
Film. DARROW

DARROW


obyczajowy, USA, 1991, 105 min.
reżyseria: John David Coles
obsada: Bob Tracey, Gerard Malone, Kevin Spacey, Paul Klementowicz
Premiera w Ale kino+: 30.03.2001 r.
3.00
343
6 głosy | 1642 miejsce w rankingu

Kevin Spacey wciela się w postać legendarnego adwokata Clarenca Darrowa. Historia opowiedziana w filmu zaczyna się w roku 1894, kiedy adwokat porzuca wysokie stanowisko na kolei i zostaje przedstawicielem robotników strajkujących w zakładach Pullmana.

Przez następne trzydzieści lat rośnie mit Darrowa jako "człowieka, stąd, jednego z nas". Ostatnią sekwencją w filmie jest proces dwóch mężczyzn oskarżonych o morderstwo, których Darrow próbuje ocalić od szubienicy.

Kevin Spacey, aktor amerykański, dwukrotnie otrzymał statuetkę Oscara. Po raz pierwszy za rolę drugoplanową w filmie "The Usual Suspects" z 1995 roku oraz ostatnio - za główną rolę w filmie "American Beauty". Spacey już w liceum próbował się jako aktor, grając małe epizody w serialach i filmach. Potem często występował w teatrach na Broadwayu. W filmie zaczynał od drugoplanowych ról i dzięki doskonałej grze aktorskiej, otrzymywał coraz więcej propozycji. W 1996 roku wyreżyserował film pt. "Albino Alligator" z Mattem Dillonem i Faye Dunaway.

Wybrana filmografia: "Pay It Forward" 2000, "American Beauty" 1999, "Looking for Richard" 1996, "Seven" 1995, "Darrow" 1991, "Henry i June" 1990, "Pracująca dziewczyna" 1988.
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...