Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. David chce odlecieć

David chce odlecieć


dokument, Austria/Szwajcaria, 2009
reżyseria: David Sieveking

Premiera w Ale kino+: 22.09.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 587 miejsce w rankingu
David chce odlecieć
1
2

Początkujący niemiecki reżyser David Sieveking czuje się zagubiony i poszukuje natchnienia. Ma nadzieję znaleźć je u swojego idola i imiennika, Davida Lyncha. Zamiast inspiracji wkracza jednak w dwuznaczną duchową przygodę.

Okazuje się bowiem, że Lynch jest członkiem sekty słynnego hinduskiego guru Maharishi Mahesh Yogiego. Tak zaczyna się niezwykły dokument niemieckiego reżysera, opowiadającego o nieprzewidywalnych konsekwencjach spotkania z Davidem Lynchem, oraz jeszcze bardziej nieobliczalnych skutkach spotkania Wschodu z Zachodem. To także film o manipulacjach, pułapkach, które czekają na poszukiwaczy duchowości. Wszystkie drogi prowadzą tu do postaci Maharishiego - hinduskiego jogina, który zasłynął w latach 60. jako duchowy nauczyciel Beatlesów, Donovana, Mii Farrow i wielu innych zachodnich gwiazd świata muzyki pop i kina. Dzięki celebrytom medytacja transcendentalna i sam Maharishi stali się medialną sensacją. Czwarta władza weszła na grząski teren duchowości i religii, kreując Maharishiego na nowego proroka. Symboliczna władza mediów szybko została przekuta na władzę realną; wokół Maharishiego powstała potężna, międzynarodowa sekta, zrzeszająca 6 milionów wyznawców, i obracająca, w bardzo dyskusyjny sposób, ogromnymi pieniędzmi.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...