Ale kino+
alekino+
Film. DEBIUTANT

DEBIUTANT

The Rookie
dramat, USA, 2002, 123 min.
reżyseria: John Lee Hancock
obsada: Beth Grant, Dennis Quaid, Jay Hernandez, Rachel Griffiths
Premiera w Ale kino+: 22.08.2007 r.
4.00
343
4 głosy | 381 miejsce w rankingu

Dennis Quaid w opartej na autentycznych wydarzeniach opowieści o szkolnym trenerze, któremu - z powodu zakładu - udaje się wrócić na boisko w charakterze zawodnika.

Jim Morris (Denni Quaid) jest statecznym ojcem, nauczycielem i trenerem drużyny baseballowej ze szkoły średniej. Jego zawodnicy nieustannie przegrywają, Jim bez obaw więc przyjmuje zakład, że jeżeli jego drużyna zwycięży w regionalnych rozgrywkach, on sam spróbuje dostać się do pierwszej ligi. Nieoczekiwanie, w kolejnym sezonie, drużyna Jima z najgorszej staje się najlepszą i wygrywa w okręgowej lidze. Słowo się rzekło: Morris, przekonany, że lata na boisku ma już dawno za sobą, zgłasza się do udziału w naborze zawodników do ligi. Ku swojemu zdumieniu zostaje przyjęty do drugoligowej drużyny, gdzie sprawdza się znakomicie na pozycji miotacza. Jimem zaczynają się interesować trenerzy pierwszoligowi i niemłody już zawodnik ma coraz większe szanse zostać najstarszym debiutantem w lidze.

Oparty na autentycznej historii "Debiutant" to drugi pełnometrażowy film w dorobku JOHNA LEE HANCOCKA, docenionego przez krytyków za scenariusz do "Doskonałego świata" (1993) Clinta Eastwooda z Kevinem Costnerem i Laurą Dern, aktorką Davida Lyncha, w rolach głównych. Hancock nie bez powodu zdecydował się nakręcić dramat sportowy. Jego ojciec, John Lee Hancock senior, dwukrotnie zdobył stypendium sportowe na Baylor University, które otrzymał też brat reżysera, Kevin. Drugi brat reżysera, Joe, jest członkiem drużyny footballowej na Vanderbilt University, gdzie gra na pozycji centra.

W "Debiutancie" główną rolę zagrał Dennis Quaid, urodzony - podobnie jak reżyser - w Teksasie. Quaid, były mąż Meg Ryan (ich małżeństwo rozpadło się z hukiem, kiedy Ryan wdała się w romans z Russellem Crowe'em) i wielbiciel filmów Davida Leana, ma na koncie nagrodę w Valladolid i Independent Spirit Award za rolę w "Wielkim luzie" (1987) oraz kolejną statuetkę Independent... i nagrodę nowojorskich krytyków za występ w "Daleko od nieba" (2002).
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...