Ale kino+
alekino+
Film. DESZCZ,

DESZCZ,

Rain
thriller, 2001, USA/Niemcy/Hiszpania, 94 min.
reżyseria: Katherine Lindberg
obsada: Diane Ladd, Jo Anderson, Kris Park, Melora Walters
Premiera w Ale kino+: 5.03.2004 r.
5.00
343
5 głosy | 416 miejsce w rankingu

Prowincjonalne miasteczko, gdzieś w Stanach Zjednoczonych. Ellen Biddle (Melora Walters) nie może dłużej wytrzymać zdrad męża. Gdy Paul znów wraca do domu po nocy spędzonej z kochanką Patsy (Jo Anderson), Ellen zabija go strzałem ze sztucera.

Gdy wiadomość o śmierci kochanka dociera do Patsy, kobieta jest zrozpaczona. Marzyła o tym, żeby porzucić swego męża, miejscowego szeryfa, i rozpocząć nowe życie u boku Paula, który dał jej nawet na ten cel pieniądze. Tymczasem w młodej i atrakcyjnej Ellen podkochuje się Richard (Kirk Park) - syn z pierwszego związku małżonka Patsy. Chłopak nienawidzi macochy i zakłamania swojego ojca, który dla kariery politycznej zrobi niemal wszystko. Richard uwodzi Ellen i zaczyna pomagać jej w ukryciu zbrodni.

Oprócz trzymającej w napięciu kryminalnej akcji, psychologiczny thriller KATHERINE LINDBERGA przynosi wnikliwe studium samotności. Jego bohaterowie rozpaczliwie szukają miłości, albo chociaż jej seksualnej namiastki. Tak smutną, szarą Amerykę jak w obrazie Lindberg, rzadko widuje się w kinie. Ludzie mają tu swoje mroczne, skrywane latami tajemnice. Poczucie przepływającego obok, jednostajnego życia doskwiera znacznie boleśniej niż niedostatek i bieda. Doznają tego zwłaszcza kobiety - całymi dniami czekające na powrót swoich mężczyzn z pracy.

Ciemna, zmysłowa, bardzo rytmiczna muzyka gitarowa skomponowana przez Clinta Mansella (znanego między innymi z brawurowej, zrealizowanej we współpracy z Kronos Qurtet ścieżki dźwiękowej do "Requiem dla snu" Darrena Aronofsky'ego) oraz zdjęcia Vanji Cernjula oddające posępny urok wczesnojesiennej przyrody chwilami wprawiają w stan niemal hipnotyczny.
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...