Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch 4: Biedni na dole, bogaci na górze

Detektyw Murdoch 4: Biedni na dole, bogaci na górze

Murdoch Mysteries 4: Downstairs, Upstairs
serial kryminalny, Kanada, 2011, 48 min.
reżyseria: Harvey Crossland
obsada: Sarah Powers, Simon Williams, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 8.05.2011 r.
5.00
343
20 głosy | 217 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch 4: Biedni na dole, bogaci na górze

Detektyw Murdoch zajmuje się sprawą morderstwa milionera Percivala Jenkinsa. Podczas rozmów z rodziną i służbą zmarłego na jaw wychodzą skrywane dotąd sekrety.

Gdy Percival Jenkins, właściciel pokaźnego majątku, zostaje zamordowany, Murdoch (Yannick Bisson) wkracza do świata, w którym toczy się odwieczna walka klas. Detektyw szybko dochodzi do wniosku, że właściwie każdy z mieszkańców posiadłości Percivala miał powód, by zabić mężczyznę. W kręgu podejrzeń znaleźli się zarówno się jego synowie i żona, jak również służba - kamerdyner, lokaje, przełożona pielęgniarek oraz pokojówki.

W międzyczasie do Toronto przyjeżdża Julia Ogden (Helene Joy). Murdoch jest zachwycony i zaskoczony zarazem. Okazuje się, że Julia jest przyjaciółką rodziny Jenkinsa.

Tymczasem doktor Llewellyn Francis (Paul Rhys), obecny koroner, odkrywa, że Julia pracuje w jego kostnicy. Mężczyzna składa rezygnację. Murdoch sugeruje, by doktor Ogden została w Toronto. Czy Julia przyjmie tę propozycję? Inspektor Brackenreid, poirytowany całą sytuacją, stara się trzymać nerwy na wodzy - zdaje sobie bowiem sprawę, że obecność doktor Ogden może pomóc w rozwiązaniu sprawy morderstwa Percivala Jenkinsa.

ODCINKI

Detektyw Murdoch 4
Detektyw Murdoch 4: Zdruzgotany
Detektyw Murdoch 4: Komando
Detektyw Murdoch 4: Wypad do Buffalo
Detektyw Murdoch 4: Monsieur Murdoch
Detektyw Murdoch 4: Ślepa uliczka
Detektyw Murdoch 4: Skarb Konfederatów
Detektyw Murdoch 4: Wybierz M jak Murdoch
Detektyw Murdoch 4: Czarna ręka
Detektyw Murdoch 4: Głosy
Detektyw Murdoch 4: Żądza krwi
Detektyw Murdoch 4: Całuśny bandyta
Detektyw Murdoch 4: Murdoch w Krainie Czarów
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...