Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch 4

Detektyw Murdoch 4

Murdoch Mysteries 4
serial kryminalny, Kanada, 2011, 48 min.
obsada: Helene Joy, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 1.05.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 33 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch 4
1
2

Ale kino! zaprasza na najnowszy, czwarty sezon kanadyjskiego serialu kryminalnego "Detektyw Murdoch". Emisje odcinków w niedziele od 1 maja

Bohaterem serialu jest William Murdoch (Yannick Bisson) - as policji XIX-wiecznego Toronto, entuzjasta najnowszych zdobyczy nauki i techniki. Jego najbliższymi współpracownikami są Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza koronerka w historii kanadyjskiej policji oraz inspektor Brackenreid (Thomas Craig).

Akcja czwartego sezonu rozpocznie się kilka miesięcy po wyjeździe doktor Julii Ogden do Buffalo. Murdoch nie umie pogodzić się z jej nieobecnością, a współpraca z nowym koronerem nie układa się najlepiej. Sytuację pogorszy konflikt z inspektorem Brackenreidem, który z kolei rozważa rozpoczęcie kariery politycznej. Tymczasem Murdoch zajmie się m.in. śledztwem, które wprowadzi go w świat kanadyjskiej armii, sprawą zabójstwa pewnego milionera i zaginięciem młodej Francuzki. Przypadkowo też trafi na obraz, przedstawiający scenę popełnionego w Toronto morderstwa, a prowadząc jedną ze spraw skonstruuje nawet prototyp faxu.
Ale kino! zaprasza od 1 maja na czwarty sezon serialu. W każdą niedzielę stacja pokaże dwa premierowe odcinki, emisje od 20:10.

O serialu i postaci

William Murdoch to postać z książek Maureen Jennings, której kryminały o przygodach detektywa cieszą się w Kanadzie dużą popularnością. Czytelnikom spodobał się zarówno główny bohater, jak i skrupulatnie odtworzone realia życia w Toronto końca XIX wieku. Od 2008 roku powstaje serial kryminalny "Detektyw Murdoch". Wszystkie dotychczas nakręcone sezony miały polską premierę w ale kino!
Serial otrzymał 13 nominacji do nagród Gemini, przyznawanych w Kanadzie dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych. Zdobył dwie statuetki - dla najlepszego aktora w gościnnej roli oraz za najlepszą muzykę.

ODCINKI

Detektyw Murdoch 4: Zdruzgotany
Detektyw Murdoch 4: Komando
Detektyw Murdoch 4: Wypad do Buffalo
Detektyw Murdoch 4: Biedni na dole, bogaci na górze
Detektyw Murdoch 4: Monsieur Murdoch
Detektyw Murdoch 4: Ślepa uliczka
Detektyw Murdoch 4: Skarb Konfederatów
Detektyw Murdoch 4: Wybierz M jak Murdoch
Detektyw Murdoch 4: Czarna ręka
Detektyw Murdoch 4: Głosy
Detektyw Murdoch 4: Żądza krwi
Detektyw Murdoch 4: Całuśny bandyta
Detektyw Murdoch 4: Murdoch w Krainie Czarów
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...