Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch 5: Kanadyjska noc Murdocha

Detektyw Murdoch 5: Kanadyjska noc Murdocha

Murdoch Mysteries 5: Murdoch Night in Canada
serial kryminalny, Kanada/Wlk. Brytania, 2012, 47 min.
reżyseria: GAIL HARVEY
obsada: Helene Joy, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 13.01.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 104 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch 5: Kanadyjska noc Murdocha

Nowe śledztwo prowadzone przed detektywa Murdocha dotyczyć będzie skomplikowanych relacji w hokejowej drużynie. Czy detektywowi uda się zachować obiektywizm, mimo, że wielu z podejrzanych to "znajomi znajomych"? W roli szefa policji występuje Nigel Bennett, znany między innymi z roli w "Wichrach namiętności".

Podczas kłótni, po treningu kapitan drużyny hokejowej, Archie Simpson (Christopher Russell) zostaje znokautowany przez niezwykle pewnego siebie, nowego zawodnika, Eddiego Driscolla (Jake Epstein). Mimo że Simpson po ciosie odzyskuje świadomość, jego zwłoki zostają niedługo potem odnalezione w szatni. Doktor Emily Grace (Georgina Reilly) nie jest zbyt zadowolona, gdy okazuje się, że jednym z przesłuchiwanych świadków jest jej były narzeczony, Jerome Bradley (Mark O'Brien). Ponieważ sprawa zaczyna mieć znamiona morderstwa, detektyw Murdoch (Yannick Bisson) aresztuje Driscolla, przyjaciela z dzieciństwa konstabla George'a Crabtree (Jonny Harris). W sprawie aresztowania reaguje właściciel drużyny, grożąc, że szef policji Giles (Nigel Bennett), nie będzie zadowolony z obrotu spraw.

Odtwarzający rolę szefa policji Gilesa, Nigel Bennett jako jeden niewielu z członków obsady serialu "Detektyw Murdoch" nie jest rodowitym Kanadyjczykiem. Urodził się w 1949 r. w Wielkiej Brytanii, gdzie odnosił spore sukcesy jako aktor teatralny. Bennett ma na koncie między innymi udział w zrealizowanym na londyńskim West Endzie spektaklu, na podstawie kultowej powieści Sue Townsend "Sekretny dziennik Adriana Mole'a". Kraj syropem klonowym płynący stał się dla aktora ojczyzną w latach 80., kiedy to opuścił rodzinny kraj na stałe. Oprócz licznych ról w udanych serialach, aktor występował także w dużych, międzynarodowych produkcjach kinowych jak: "Niewygodny świadek" z Genem Hackmanem w roli głównej, czy, u boku Brada Pitta, w filmie Edwarda Zwicka "Wichry namiętności".

W roli naładowanego testosteronem, Eddiego Driscolla pojawia się Jake Epstein. Kanadyjski aktor młodego pokolenia znany jest z bardzo popularnego serialu "Degrassi. Następne pokolenie". Jest on kontynuacją kultowych "Dzieciaków z ulicy Degrassi" (emitowanych od końca lat 70.). Po pierwszej odsłonie serialu nadszedł czas na "Gimnazjum Degrassi" i "Szkołę średnią Degrassi". "Następne pokolenie" jest dopełnieniem cyklu, który wciąż nie traci na powodzeniu. W 2011 r. twórców serialu uhonorowano nagrodą Primetime Emmy. Sam Epstein, w 2003 r., za rolę Craiga Manninga, otrzymał statuetkę Gemini przyznawaną przez Kanadyjską Akademię Filmową i Telewizyjną.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Detektyw Murdoch 5
Detektyw Murdoch 5: Gorączka złota w Klondike
Detektyw Murdoch 5: Do tyłu i w lewo
Detektyw Murdoch 5: Egipska klątwa
Detektyw Murdoch 5: Wojna z terrorem
Detektyw Murdoch 5: Murdoch w operze
Detektyw Murdoch 5: Kto zabił wynalazcę?
Detektyw Murdoch 5: Po ciemnej stronie część 2
Detektyw Murdoch 5: Po ciemnej stronie część 1
Detektyw Murdoch 5: Schody do nieba
Detektyw Murdoch 5: Zjazd wynalazców
Detektyw Murdoch 5: Murdoch w XX wieku
Detektyw Murdoch 5: Murdoch w świecie lalek
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...