Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch 5: Murdoch w operze

Detektyw Murdoch 5: Murdoch w operze

Murdoch Mysteries 5: Murdoch at the Opera
serial kryminalny, Kanada/Wlk. Brytania, 2012, 47 min.
reżyseria: Yannick Bisson
obsada: Helene Joy, Measha Brueggergosman, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 23.12.2012 r.
5.00
343
15 głosy | 31 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch 5: Murdoch w operze

Czy trucizna, która zabiła młodą śpiewaczkę była przeznaczona dla kogoś innego? W piątym odcinku "Detektywa Murdocha" podziwiać można gościnny występ jednej z najzdolniejszych, kanadyjskich sopranistek, Meashy Brueggergosman.

Próbę "Cyganerii" Pucciniego w przerywa śmierć młodej śpiewaczki, Elviry Cummings (Alison Jantzie). Na miejsce przybywają przedstawiciele organów ścigania, a inspektor Brackenreid (Thomas Craig), zagorzały miłośnik opery jest pod ogromnym wrażeniem uroku wybitnej sopranistki, madame Rosy Hamilton (Measha Brueggergosman). Zainteresowanie charyzmatyczną, uwielbianą przez publiczność, ale też mającą skłonność do manipulacji diwą wywoła zaniepokojenie małżonki inspektora, Margaret (Arwen Humphreys). A sekcja zwłok wykonana przez kompetentną doktor Emily Grace (Georgina Reilly) potwierdzi podejrzenia detektywa Murdocha (Yannick Bisson); przyczyną śmierci w operze była trucizna. Czy to możliwe, że Elvira Cummings nie była celem truciciela?

W odcinku "Murdoch w operze" gościnnie pojawia się postać niezwykła. Measha Brueggergosman - piękna madame Hamilton, to jedna z najlepszych kanadyjskich sopranistek. Na co dzień Brueggergosman wykonuje zarówno repertuar operowy, jak i muzykę popularną. W 2007 r. zdobyła kanadyjską nagrodę telewizyjną Gemini za brawurowe wykonanie piosenki Joni Mitchell "Both sides now". O renomie, jaką artystka cieszy się w rodzinnej Kanadzie świadczy fakt, że to właśnie ona wykonała w 2010 r. hymn podczas ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver. Potwierdzeniem uznania światowego jest natomiast nazwa renomowanej wytwórni wydającej jej płyty: Deutsche Grammophon.

W telewizyjnym wywiadzie Measha Brueggergosman przyznała, że rola w odcinku "Murdoch w operze" pozwoliła jej spróbować sił na artystycznym terytorium, z którym nie miała jeszcze do czynienia. Śpiewaczka podkreśliła także jakość i staranność, z jaką wykonano serialowe kostiumy z epoki wiktoriańskiej. Przyznała też, że jako osoba zahartowana podczas występów operowych, tak naprawdę najwygodniej czuje się w... gorsecie.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Detektyw Murdoch 5
Detektyw Murdoch 5: Gorączka złota w Klondike
Detektyw Murdoch 5: Do tyłu i w lewo
Detektyw Murdoch 5: Egipska klątwa
Detektyw Murdoch 5: Wojna z terrorem
Detektyw Murdoch 5: Kto zabił wynalazcę?
Detektyw Murdoch 5: Po ciemnej stronie część 2
Detektyw Murdoch 5: Po ciemnej stronie część 1
Detektyw Murdoch 5: Schody do nieba
Detektyw Murdoch 5: Zjazd wynalazców
Detektyw Murdoch 5: Murdoch w XX wieku
Detektyw Murdoch 5: Murdoch w świecie lalek
Detektyw Murdoch 5: Kanadyjska noc Murdocha
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...