Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch 5: Po ciemnej stronie część 2

Detektyw Murdoch 5: Po ciemnej stronie część 2

Murdoch Mysteries 5: Stroll on the Wild Side part 2
serial kryminalny, Kanada/Wlk. Brytania, 2012, 47 min.
reżyseria: Michael DeCarlo
obsada: Helene Joy, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 30.12.2012 r.
5.00
343
10 głosy | 60 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch 5: Po ciemnej stronie część 2

Czy śledztwo w sprawie zaginięcia bibliotekarki ma szansę znaleźć szczęśliwe rozwiązanie? Czy dawna ukochana Murdocha - Anna, może czuć się bezpieczna? Czy doktor Ogden przestraszy się ataków ze strony konserwatywnych mieszkańców Toronto?

Detektyw Murdoch (Yannick Bisson) nie ma wyjścia; musi zabić człowieka, który zagraża bezpieczeństwu Anny (Lisa Faulkner). Teraz zyskał już pewność, że Czarna Ręka nadal poszukuje kobiety. Tymczasem śledztwo w sprawie zaginięcia bibliotekarki, Lucille Messing (Tori Anderson) trwa. Murdoch tropiąc ślady zagłębia się niebezpieczne i moralnie podejrzane dzielnice, odwiedza domy rozpusty i jaskinie hazardu. Doktor Julia Ogden (Hélène Joy) zarzuca na pewien czas działalność aktywistki przekazującej informacje o środkach kontroli urodzin. Nie potrwa to jednak długo, a odważna naukowiec powróci do swojej misji. Zbliżający się mecz baseballu stanie się dla konstabla Crabtree (Jonny Harris) pretekstem do zaproszenia tam pięknej doktor Emily Grace (Georgina Reilly).

Współczesne seriale coraz śmielej wchodzą, śladami detektywa Murdocha, do dzielnic czerwonych latarni i artystycznego półświatka. Najbardziej inspirującym, czy też wizualnie najatrakcyjniejszych okresem okazuje się być właśnie epoka wiktoriańska. Z jednej strony był to czas niezwykłej pruderii i sztywnych norm moralnych - rozwód był powodem towarzyskiego ostracyzmu - z drugiej zaś wydawano specyficzne publikacje w rodzaju "Swell's Night Guide", który był w istocie, obficie ilustrowanym, przewodnikiem po londyńskich przybytkach rozkoszy. W 2002 r. BBC Two zaprezentowała ekranizację powieści Sarah Waters "Muskając aksamit". Był to jeden z pierwszych kroków szacownej telewizji w stronę artystycznego półświatka oraz lesbijskich tematów. W 2011 r. ponownie BBC Two wyemitowała inną ważną ekranizację: "Szkarłatny płatek i biały" według powieści Holendra, Michela Fabera. Stylowa opowieść o wiktoriańskiej moralności została zauważona przez środowisko filmowe, a serial otrzymał aż pięć nominacji do nagrody BAFTA TV.

W odcinku siódmym i ósmym serialu "Detektyw Murdoch", gościnnie, w roli dawnej ukochanej Williama Murdocha występuje Brytyjka, Lisa Faulkner. Aktorka znana jest z wielu serialowych występów ("New Street Law", "Murder in Suburbia"), a także roli w kontrowersyjnym, nominowanym do Oscara "Kochanku" Jeana-Jaquesa Annauda.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Detektyw Murdoch 5
Detektyw Murdoch 5: Gorączka złota w Klondike
Detektyw Murdoch 5: Do tyłu i w lewo
Detektyw Murdoch 5: Egipska klątwa
Detektyw Murdoch 5: Wojna z terrorem
Detektyw Murdoch 5: Murdoch w operze
Detektyw Murdoch 5: Kto zabił wynalazcę?
Detektyw Murdoch 5: Po ciemnej stronie część 1
Detektyw Murdoch 5: Schody do nieba
Detektyw Murdoch 5: Zjazd wynalazców
Detektyw Murdoch 5: Murdoch w XX wieku
Detektyw Murdoch 5: Murdoch w świecie lalek
Detektyw Murdoch 5: Kanadyjska noc Murdocha
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...