Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch 5: Schody do nieba

Detektyw Murdoch 5: Schody do nieba

Murdoch Mysteries 5: Staircase to Heaven
serial kryminalny, Kanada/Wlk. Brytania, 2012, 47 min.
reżyseria: Harvey Crossland
obsada: Helene Joy, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 6.01.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 57 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch 5: Schody do nieba

W centrum odcinka "Schody do nieba" znajduje się tajemnicze morderstwo podczas karcianej rozgrywki. Jaka stawka może zaskoczyć wezwanego na miejsce zbrodni detektywa Murdocha?

Podczas przyjacielskiej partii gry w karty, nagle gaśnie światło. Gdy udaje się je ponownie zapalić, okazuje się, że jeden z graczy nie żyje. Ktoś poderżnął mu gardło... Wezwany na miejsce zbrodni detektyw William Murdoch (Yannick Bisson) jest zaskoczony widząc, że doktor Emily Grace (Georgina Reilly) dotarła tam przed nim. Jego zaskoczenie rośnie, gdy dowiaduje się, że kobieta była jedną w uczestniczek feralnego wieczoru, a ofiara to kolega doktor Grace ze studiów medycznych. I na tym nie koniec niespodzianek. Detektyw podejrzewa, że stawka w grze musiała być wysoka, po niedługim czasie inny z graczy, Magnus McDonald (Victor Young) przyznaje, że gra toczyła się o... życie.

Skłonność do ryzyka od zawsze leży w ludzkiej naturze i dlatego też hazard towarzyszy cywilizacji od jej zarania. Gry karciane, liczbowe i wszelkiego rodzaju loterie zawsze znajdowały swoich amatorów. Dlatego spostrzegawczy słudzy X Muzy nie omijali i tego emocjonującego tematu. Do klasyków kina hazardowego należą (obie odsłony) "Casino Royale", czy "Hazardziści" Johna Dahla. A także "Cincinnati Kid" Normana Jewisona i Oscarowy "Bilardzista" Roberta Rossena. W dwóch ostatnich występują męskie archetypy swoich czasów; Steve McQueen i Paul Newman.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Detektyw Murdoch 5
Detektyw Murdoch 5: Gorączka złota w Klondike
Detektyw Murdoch 5: Do tyłu i w lewo
Detektyw Murdoch 5: Egipska klątwa
Detektyw Murdoch 5: Wojna z terrorem
Detektyw Murdoch 5: Murdoch w operze
Detektyw Murdoch 5: Kto zabił wynalazcę?
Detektyw Murdoch 5: Po ciemnej stronie część 2
Detektyw Murdoch 5: Po ciemnej stronie część 1
Detektyw Murdoch 5: Zjazd wynalazców
Detektyw Murdoch 5: Murdoch w XX wieku
Detektyw Murdoch 5: Murdoch w świecie lalek
Detektyw Murdoch 5: Kanadyjska noc Murdocha
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...