Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch 6: Kochankowie w godzinie śmierci

Detektyw Murdoch 6: Kochankowie w godzinie śmierci

Murdoch Mysteries (Series 6) (ep. 11): Lovers In A Murderous Time
serial kryminalny, Kanada, 2013, 42 min.
reżyseria: Dawn Wilkinson
obsada: Helene Joy, Thomas Craig, Thomas Howes, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 19.01.2014 r.
5.00
343
15 głosy | 16 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch 6: Kochankowie w godzinie śmierci

Niezrównoważona psychicznie kobieta staje się główną podejrzaną w sprawie morderstwa jej narzeczonego-hazardzisty. Nieoczekiwanie śledztwo podzieli detektywa Murdocha i doktor Julię.

W przyhotelowej stajni zostają znalezione zwłoki mężczyzny, zadźganego widłami. Prowadzący śledztwo Wiliam Murdoch (Yannick Bisson) od początku zderza się z nieścisłościami. Wpierw niejaka Felicyty Dawes, niezrównoważona emocjonalnie mieszkanka hotelu, twierdzi, że zmarły był jej narzeczonym. Jednak po otrzymaniu zastrzyku przez pielęgniarkę, Felicity szybko traci orientację a jej zachowanie radykalnie się zmienia. Murdoch prosi więc Julię (Helene Joy), aby oceniła poczytalność i wiarygodność kobiety. Rozmawiając z Felicity doktor Julia dowiaduje się wielu rzeczy rzucających sprawę w nowym świetle. Jednak chce jak najdłużej utrzymać w sekrecie wyznania kobiety - również przed Murdochem. Wkrótce dochodzi między nimi do spięcia. Sytuację pogarsza przypadkowe spotkanie Murdocha z mężem Julii i jego nową kochanką. Murdoch próbuje przekonać Julię, aby wykorzystała tę wiedzę w uzyskaniu jak najszybszego rozwodu. Julia jednak nie chce się na to zgodzić. Wkrótce śledztwo w sprawie Felicity doprowadzi oboje bohaterów do przedziwnej historii miłosnej i sprawi, że oboje zrewidują swoje uczucia wobec siebie.


O SERIALU I POSTACI

Pierwowzorem literackim serialu "Detektyw Murdoch" są powieści Maureen Jennings, absolwentki studiów literaturoznawczych, która, zanim całkowicie poświęciła się pisaniu, pracowała jako psychoterapeutka. Przenikliwość i znajomość natury ludzkiej pomogły jej stworzyć nietuzinkowe i charyzmatyczne postacie. Urodzona w Wielkiej Brytanii autorka przeprowadziła się do Kanady w wieku siedemnastu lat i to właśnie nową ojczyznę wybrała jako miejsce akcji kryminalnego cyklu.

Serial "Detektyw Murdoch" według powieści Jennings powstaje od 2008 roku. Zdobył nieprawdopodobną popularność i był emitowany w ponad stu krajach. Wszystkie dotychczas nakręcone sezony miały polską premierę w ale kino+. Serial otrzymał łącznie 15 nominacji do kanadyjskich nagród Gemini dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych, zdobył dwie - dla aktora w gościnnej roli oraz za najlepszą muzykę.

ODCINKI

Detektyw Murdoch 6
Detektyw Murdoch 6: Murdoch w powietrzu
Detektyw Murdoch 6: Urwany film Winstona
Detektyw Murdoch 6: Murdoch na rogu
Detektyw Murdoch 6: Studium Sherlocka
Detektyw Murdoch 6: Murdoch wśród naturystów
Detektyw Murdoch 6: Murdoch i chmura zagłady
Detektyw Murdoch 6: Duch Queens Parku
Detektyw Murdoch 6: Murdoch w salonie damskiej odzieży
Detektyw Murdoch 6: Krzyż Wiktorii
Detektyw Murdoch 6: Pokręcone siostry
Detektyw Murdoch 6: Zbrodnia i kara
Detektyw Murdoch 6: Pułapka Murdocha
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...