Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch 6: Murdoch i chmura zagłady

Detektyw Murdoch 6: Murdoch i chmura zagłady

Murdoch Mysteries (Series 6) (ep. 6): Murdoch & The Cloud of Doom
serial kryminalny, Kanada, 2013, 42 min.
reżyseria: Yannick Bisson
obsada: Helene Joy, Thomas Craig, Thomas Howes, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 29.12.2013 r.
343
Detektyw Murdoch 6: Murdoch i chmura zagłady

Anonimowy szaleniec grozi mieszkańcom Toronto rozpyleniem na ulicach śmiertelnie trującego gazu. Murdocha czeka wyścig z czasem, aby znaleźć i złapać terrorystę, zanim będzie za późno.

Murdoch (Yannick Bisson) zostaje wezwany do ratusza. Burmistrz Toronto otrzymał tajemniczą taśmę. Jest to film, na którym pies wdycha z kanistra gaz, po czym się dusi. Burmistrz przekonany jest o tym, że to głupi żart, jednak Murdoch nie zgadza się z nim. Autor taśmy żąda okupu - jeśli go nie otrzyma, otruje całe miasto. Detektyw uważa, że groźba jest bardzo realna i że mają do czynienia z wyjątkowo niebezpiecznym szaleńcem. Sierżant Crabtree (Jonny Harris) bada taśmę pod kątem odcisków palców, szuka też chłopca, który doręczył przesyłkę do ratusza. Murdoch zasięga porady doktora Sanjaya Prassada (Raoul Bhaneja), specjalizującego się w chemii i trujących gazach. Niestety, po obejrzeniu filmu doktor przyznaje, że nigdy nie spotkał się z gazem, który by tak szybko działał. Tymczasem Murdoch odkrywa na filmie dziwny cień, podobny do balonu na ogrzane powietrze. Wkrótce udaje mu się odgadnąć, gdzie powstało nagranie. Gdy policjanci przybywają na miejsce, nikogo tam nie znajdują, za to wokół pełno jest zwiędłych roślin i nieżywych szczurów. Czas działa na niekorzyść detektywa. Czy uda mu się zapobiec katastrofie, zanim będzie za późno?


O SERIALU I POSTACI

Pierwowzorem literackim serialu "Detektyw Murdoch" są powieści Maureen Jennings, absolwentki studiów literaturoznawczych, która, zanim całkowicie poświęciła się pisaniu, pracowała jako psychoterapeutka. Przenikliwość i znajomość natury ludzkiej pomogły jej stworzyć nietuzinkowe i charyzmatyczne postacie. Urodzona w Wielkiej Brytanii autorka przeprowadziła się do Kanady w wieku siedemnastu lat i to właśnie nową ojczyznę wybrała jako miejsce akcji kryminalnego cyklu.

Serial "Detektyw Murdoch" według powieści Jennings powstaje od 2008 roku. Zdobył nieprawdopodobną popularność i był emitowany w ponad stu krajach. Wszystkie dotychczas nakręcone sezony miały polską premierę w ale kino+. Serial otrzymał łącznie 15 nominacji do kanadyjskich nagród Gemini dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych, zdobył dwie - dla aktora w gościnnej roli oraz za najlepszą muzykę.

ODCINKI

Detektyw Murdoch 6
Detektyw Murdoch 6: Murdoch w powietrzu
Detektyw Murdoch 6: Urwany film Winstona
Detektyw Murdoch 6: Murdoch na rogu
Detektyw Murdoch 6: Studium Sherlocka
Detektyw Murdoch 6: Murdoch wśród naturystów
Detektyw Murdoch 6: Duch Queens Parku
Detektyw Murdoch 6: Murdoch w salonie damskiej odzieży
Detektyw Murdoch 6: Krzyż Wiktorii
Detektyw Murdoch 6: Pokręcone siostry
Detektyw Murdoch 6: Kochankowie w godzinie śmierci
Detektyw Murdoch 6: Zbrodnia i kara
Detektyw Murdoch 6: Pułapka Murdocha
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...