Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch 6: Murdoch na rogu

Detektyw Murdoch 6: Murdoch na rogu

Murdoch Mysteries (Series 6) (ep. 3): Murdoch on the Corner
serial kryminalny, Kanada, 2013, 42 min.
reżyseria: Don McCutcheon
obsada: Helene Joy, Thomas Craig, Thomas Howes, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 22.12.2013 r.
4.00
343
4 głosy | 139 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch 6: Murdoch na rogu

William Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie seryjnego mordercy, grasującego w Toronto. W uchwyceniu zabójcy ma pomóc detektywowi skonstruowana przez niego... przemysłowa kamera!

Detektyw Murdoch (Yannick Bisson) bada sprawę strzelaniny i śmierci pewnego mężczyzny. Wkrótce potem dostaje zgłoszenie o zabójstwie kobiety, zabitej strzałem prosto w serce. Inspektor Brackenreid (Thomas Craig) wysuwa przypuszczenie, że śmierć pastora, który również ostatnio zginął, może być związana z tymi zabójstwami. Doktor Julia (Helene Joy) sądzi, że Toronto jest nękane przez seryjnego mordercę. Jedynym wspólnym punktem dla zabójstw jest róg dwóch ulic Toronto, gdzie widziane były wszystkie ofiary. Murdoch postanawia założyć tam skonstruowaną przez siebie kamerę przemysłową, mając nadzieję, że na nagraniach znajdzie wskazówki, gdzie szukać mordercy.


O SERIALU I POSTACI

Pierwowzorem literackim serialu "Detektyw Murdoch" są powieści Maureen Jennings, absolwentki studiów literaturoznawczych, która, zanim całkowicie poświęciła się pisaniu, pracowała jako psychoterapeutka. Przenikliwość i znajomość natury ludzkiej pomogły jej stworzyć nietuzinkowe i charyzmatyczne postacie. Urodzona w Wielkiej Brytanii autorka przeprowadziła się do Kanady w wieku siedemnastu lat i to właśnie nową ojczyznę wybrała jako miejsce akcji kryminalnego cyklu.

Serial "Detektyw Murdoch" według powieści Jennings powstaje od 2008 roku. Zdobył nieprawdopodobną popularność i był emitowany w ponad stu krajach. Wszystkie dotychczas nakręcone sezony miały polską premierę w ale kino+. Serial otrzymał łącznie 15 nominacji do kanadyjskich nagród Gemini dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych, zdobył dwie - dla aktora w gościnnej roli oraz za najlepszą muzykę.

ODCINKI

Detektyw Murdoch 6
Detektyw Murdoch 6: Murdoch w powietrzu
Detektyw Murdoch 6: Urwany film Winstona
Detektyw Murdoch 6: Studium Sherlocka
Detektyw Murdoch 6: Murdoch wśród naturystów
Detektyw Murdoch 6: Murdoch i chmura zagłady
Detektyw Murdoch 6: Duch Queens Parku
Detektyw Murdoch 6: Murdoch w salonie damskiej odzieży
Detektyw Murdoch 6: Krzyż Wiktorii
Detektyw Murdoch 6: Pokręcone siostry
Detektyw Murdoch 6: Kochankowie w godzinie śmierci
Detektyw Murdoch 6: Zbrodnia i kara
Detektyw Murdoch 6: Pułapka Murdocha
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...