Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch 6: Murdoch w powietrzu

Detektyw Murdoch 6: Murdoch w powietrzu

Murdoch Mysteries (Series 6) (ep. 1): Murdoch Air
serial kryminalny, Kanada, 2013, 42 min.
reżyseria: Don McCutcheon
obsada: Helene Joy, Thomas Craig, Thomas Howes, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 15.12.2013 r.
343
Detektyw Murdoch 6: Murdoch w powietrzu

Pierwsza sprawa Williama Murdocha dotyczyć będzie morderstwa popełnionego w przestworzach.

Początek XX wieku to era nowych wynalazków, jak samolot silnikowy. Pionierski lot jednego z nich oglądają William Murdoch (Yannick Bisson) i sierżant Crabtree (Jonny Harris), nie kryjąc podekscytowania i podziwu. Jednak entuzjazm szybko gaśnie, kiedy na ich oczach maszyna uderza w budynek, zabijając przy tym człowieka. Ofiarą okazuje się mieszkaniec pechowego budynku, a zaskoczenie detektywów jest tym większe, gdy we wraku znajdują zamiast pilota ... martwą świnię. Doktor Emily Grace (Georgina Reilly) potwierdza, że mężczyzna z budynku został zabity przez spadający gruz. Murdoch dochodzi do wniosku, że maszyna była prawdopodobnie obsługiwana przez elektrycznego pilota. Wkrótce śledztwo prowadzi go do niejakiego Jamesa Pendricka (Peter Stebbings), który jest wstrząśnięty tragedią. Opowiada detektywowi o konkursie na pierwszy załogowy lot samolotem, którego zwycięzca zgarnie nagrodę w wysokości miliona dolarów i zdradza obawę, że ktoś próbuje sabotować jego najnowszy wynalazek zwany "Strzałą Pendricka". To tylko początek góry lodowej, bowiem Murdoch odkryje spisek na o wiele większą skalę, niż mógł to sobie wyobrazić.


O SERIALU I POSTACI

Pierwowzorem literackim serialu "Detektyw Murdoch" są powieści Maureen Jennings, absolwentki studiów literaturoznawczych, która, zanim całkowicie poświęciła się pisaniu, pracowała jako psychoterapeutka. Przenikliwość i znajomość natury ludzkiej pomogły jej stworzyć nietuzinkowe i charyzmatyczne postacie. Urodzona w Wielkiej Brytanii autorka przeprowadziła się do Kanady w wieku siedemnastu lat i to właśnie nową ojczyznę wybrała jako miejsce akcji kryminalnego cyklu.

Serial "Detektyw Murdoch" według powieści Jennings powstaje od 2008 roku. Zdobył nieprawdopodobną popularność i był emitowany w ponad stu krajach. Wszystkie dotychczas nakręcone sezony miały polską premierę w ale kino+. Serial otrzymał łącznie 15 nominacji do kanadyjskich nagród Gemini dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych, zdobył dwie - dla aktora w gościnnej roli oraz za najlepszą muzykę.

ODCINKI

Detektyw Murdoch 6
Detektyw Murdoch 6: Urwany film Winstona
Detektyw Murdoch 6: Murdoch na rogu
Detektyw Murdoch 6: Studium Sherlocka
Detektyw Murdoch 6: Murdoch wśród naturystów
Detektyw Murdoch 6: Murdoch i chmura zagłady
Detektyw Murdoch 6: Duch Queens Parku
Detektyw Murdoch 6: Murdoch w salonie damskiej odzieży
Detektyw Murdoch 6: Krzyż Wiktorii
Detektyw Murdoch 6: Pokręcone siostry
Detektyw Murdoch 6: Kochankowie w godzinie śmierci
Detektyw Murdoch 6: Zbrodnia i kara
Detektyw Murdoch 6: Pułapka Murdocha
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...