Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch 6: Murdoch w salonie damskiej odzieży

Detektyw Murdoch 6: Murdoch w salonie damskiej odzieży

Murdoch Mysteries (Series 6) (ep. 8): Murdoch in Ladies Wear
serial kryminalny, Kanada, 2013, 42 min.
reżyseria: Yannick Bisson
obsada: Helene Joy, Thomas Craig, Thomas Howes, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 5.01.2014 r.
343
Detektyw Murdoch 6: Murdoch w salonie damskiej odzieży

Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kierownika salonu damskiej odzieży. Mężczyzna był wyjątkowo nielubiany przez swoje pracownice. Czy morderstwo mogła popełnić któraś z nich?

Detektyw Murdoch (Yannick Bisson) i sierżant Crabtree (Jonny Harris) zostają wezwani do prestiżowego salonu z damską odzieżą. Kierownik sklepu zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wpadając do szybu na windę. Jednak Murdoch szybko odkrywa dziwną ranę na głowie zmarłego, która była prawdziwą przyczyną śmierci. Jedną z podejrzanych jest Florence Skyes (Yulia Petrauskas), którą kierownik zwolnił dzień wcześniej. Czy dziewczyna rzeczywiście popełniła morderstwo?


O SERIALU I POSTACI

Pierwowzorem literackim serialu "Detektyw Murdoch" są powieści Maureen Jennings, absolwentki studiów literaturoznawczych, która, zanim całkowicie poświęciła się pisaniu, pracowała jako psychoterapeutka. Przenikliwość i znajomość natury ludzkiej pomogły jej stworzyć nietuzinkowe i charyzmatyczne postacie. Urodzona w Wielkiej Brytanii autorka przeprowadziła się do Kanady w wieku siedemnastu lat i to właśnie nową ojczyznę wybrała jako miejsce akcji kryminalnego cyklu.

Serial "Detektyw Murdoch" według powieści Jennings powstaje od 2008 roku. Zdobył nieprawdopodobną popularność i był emitowany w ponad stu krajach. Wszystkie dotychczas nakręcone sezony miały polską premierę w ale kino+. Serial otrzymał łącznie 15 nominacji do kanadyjskich nagród Gemini dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych, zdobył dwie - dla aktora w gościnnej roli oraz za najlepszą muzykę.

ODCINKI

Detektyw Murdoch 6
Detektyw Murdoch 6: Murdoch w powietrzu
Detektyw Murdoch 6: Urwany film Winstona
Detektyw Murdoch 6: Murdoch na rogu
Detektyw Murdoch 6: Studium Sherlocka
Detektyw Murdoch 6: Murdoch wśród naturystów
Detektyw Murdoch 6: Murdoch i chmura zagłady
Detektyw Murdoch 6: Duch Queens Parku
Detektyw Murdoch 6: Krzyż Wiktorii
Detektyw Murdoch 6: Pokręcone siostry
Detektyw Murdoch 6: Kochankowie w godzinie śmierci
Detektyw Murdoch 6: Zbrodnia i kara
Detektyw Murdoch 6: Pułapka Murdocha
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...