Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch 6: Studium Sherlocka

Detektyw Murdoch 6: Studium Sherlocka

Murdoch Mysteries (Series 6) (ep. 4): Study in Sherlock
serial kryminalny, Kanada, 2013, 42 min.
reżyseria: Don McCutcheon
obsada: Helene Joy, Thomas Craig, Thomas Howes, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 22.12.2013 r.
343
Detektyw Murdoch 6: Studium Sherlocka

Murdoch pracuje nad rozbiciem niebezpiecznego gangu, a jego głównym podejrzanym jest mężczyzna podający się za ... Sherlocka Holmesa!

Dochodzi do napadu na konwój przewożący kosztowności z banku w Toronto. Nie żyje jedna osoba. Na miejsce zdarzenia przyjeżdżają Murdoch i sierżant Crabtree. Wkrótce pojawia się też mężczyzna podający się za Sherlocka Holmesa, który w dodatku twierdzi, ze wie, kto stoi za napadem. Murdoch zabiera go na posterunek, jednak inspektor Brackenreid nie daje wiary słowom "Sherlocka", biorąc go za wariata. Jego poczytalność ma zbadać i ocenić doktor Julia. Jednak kiedy pojawia się na miejscu, "Sherlock" znika. Murdoch podejrzewa, że napad był sterowany przez kogoś z wewnątrz. Przesłuchuje więc ochroniarza i managera banku. W międzyczasie sierżant Crabtree znajduje powiązanie między ofiarą a jednym z ochroniarzy pracujących w banku. Jadą go przesłuchać, ale na miejscu okazuje się, że ochroniarz nie żyje, a nad jego ciałem pochyla się... Sherlock Holmes!


O SERIALU I POSTACI

Pierwowzorem literackim serialu "Detektyw Murdoch" są powieści Maureen Jennings, absolwentki studiów literaturoznawczych, która, zanim całkowicie poświęciła się pisaniu, pracowała jako psychoterapeutka. Przenikliwość i znajomość natury ludzkiej pomogły jej stworzyć nietuzinkowe i charyzmatyczne postacie. Urodzona w Wielkiej Brytanii autorka przeprowadziła się do Kanady w wieku siedemnastu lat i to właśnie nową ojczyznę wybrała jako miejsce akcji kryminalnego cyklu.

Serial "Detektyw Murdoch" według powieści Jennings powstaje od 2008 roku. Zdobył nieprawdopodobną popularność i był emitowany w ponad stu krajach. Wszystkie dotychczas nakręcone sezony miały polską premierę w ale kino+. Serial otrzymał łącznie 15 nominacji do kanadyjskich nagród Gemini dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych, zdobył dwie - dla aktora w gościnnej roli oraz za najlepszą muzykę.

ODCINKI

Detektyw Murdoch 6
Detektyw Murdoch 6: Murdoch w powietrzu
Detektyw Murdoch 6: Urwany film Winstona
Detektyw Murdoch 6: Murdoch na rogu
Detektyw Murdoch 6: Murdoch wśród naturystów
Detektyw Murdoch 6: Murdoch i chmura zagłady
Detektyw Murdoch 6: Duch Queens Parku
Detektyw Murdoch 6: Murdoch w salonie damskiej odzieży
Detektyw Murdoch 6: Krzyż Wiktorii
Detektyw Murdoch 6: Pokręcone siostry
Detektyw Murdoch 6: Kochankowie w godzinie śmierci
Detektyw Murdoch 6: Zbrodnia i kara
Detektyw Murdoch 6: Pułapka Murdocha
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...