Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch 6: Urwany film Winstona

Detektyw Murdoch 6: Urwany film Winstona

Murdoch Mysteries (Series 6) (ep. 2): Winston's Lost Night
serial kryminalny, Kanada, 2013, 42 min.
reżyseria: Don McCutcheon
obsada: Helene Joy, Thomas Craig, Thomas Howes, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 15.12.2013 r.
5.00
343
15 głosy | 26 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch 6: Urwany film Winstona

Weteran wojny w Północnej Afryce zostaje brutalnie zamordowany. Głównym podejrzanym w sprawie okazuje się najbliższy przyjaciel ofiary, a jest nim nie kto inny a...młody Winston Churchill.

Detektyw Murdoch (Yannick Bisson) zostaje wezwany do morderstwa popełnionego w hotelu w centrum Toronto. Ofiara została zabita mieczem i zmarła z wykrwawienia. Murdoch i Crabtree (Jonny Harris) nie kryją zaskoczenia, kiedy drzwi sąsiedniego apartamentu otwiera im zakrwawiony, niewyspany Winston Churchill (Thomas Howes). Szanowany brytyjski żołnierz jest niezwykle zasmucony wiadomością, że jego przyjaciel z wojska stał się ofiarą brutalnego zabójstwa. Ale miejsce smutku szybko zajmuje szok, kiedy okazuje się, że zakrwawiony miecz wskazuje na niego jako na głównego podejrzanego. Murdoch zabiera mężczyznę na posterunek, jednak przesłuchanie nic nie daje, gdyż po nocy suto zakrapianej alkoholem Churchill niewiele pamięta. Jak wobec tego odtworzyć wydarzenia z nocy morderstwa? Z pomocą nieoczekiwanie przyjdzie ukochana Murdocha, doktor Julia Ogden, która właśnie wróciła z Wiednia, gdzie uczęszczała na wykłady Zygmunta Freuda. Jej świeżo nabyta wiedza pomoże dotrzeć do podświadomości Churchilla, wokół którego zbierają się coraz bardziej pogrążające go dowody.


O SERIALU I POSTACI

Pierwowzorem literackim serialu "Detektyw Murdoch" są powieści Maureen Jennings, absolwentki studiów literaturoznawczych, która, zanim całkowicie poświęciła się pisaniu, pracowała jako psychoterapeutka. Przenikliwość i znajomość natury ludzkiej pomogły jej stworzyć nietuzinkowe i charyzmatyczne postacie. Urodzona w Wielkiej Brytanii autorka przeprowadziła się do Kanady w wieku siedemnastu lat i to właśnie nową ojczyznę wybrała jako miejsce akcji kryminalnego cyklu.

Serial "Detektyw Murdoch" według powieści Jennings powstaje od 2008 roku. Zdobył nieprawdopodobną popularność i był emitowany w ponad stu krajach. Wszystkie dotychczas nakręcone sezony miały polską premierę w ale kino+. Serial otrzymał łącznie 15 nominacji do kanadyjskich nagród Gemini dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych, zdobył dwie - dla aktora w gościnnej roli oraz za najlepszą muzykę.

ODCINKI

Detektyw Murdoch 6
Detektyw Murdoch 6: Murdoch w powietrzu
Detektyw Murdoch 6: Murdoch na rogu
Detektyw Murdoch 6: Studium Sherlocka
Detektyw Murdoch 6: Murdoch wśród naturystów
Detektyw Murdoch 6: Murdoch i chmura zagłady
Detektyw Murdoch 6: Duch Queens Parku
Detektyw Murdoch 6: Murdoch w salonie damskiej odzieży
Detektyw Murdoch 6: Krzyż Wiktorii
Detektyw Murdoch 6: Pokręcone siostry
Detektyw Murdoch 6: Kochankowie w godzinie śmierci
Detektyw Murdoch 6: Zbrodnia i kara
Detektyw Murdoch 6: Pułapka Murdocha
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...