Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch 7: Murdoch na pokładzie

Detektyw Murdoch 7: Murdoch na pokładzie

Murdoch Mysteries (S. 7) Ep. 1: Murdoch Ahoy
serial kryminalny, Kanada, 2013, 42 min.
reżyseria: Laurie Lynd
obsada: Helene Joy, Thomas Craig, Thomas Howes, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 3.08.2014 r.
5.00
343
20 głosy | 16 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch 7: Murdoch na pokładzie

Detektyw Murdoch powraca! Przed nim kolejne pasjonujące śledztwa, a pierwszym będzie rozwiązanie zagadki zabójstwa popełnionego na pokładzie statku pasażerskiego.

W rejs ma wypłynąć nowy statek pasażerski. Jego właściciela Clarence'a MacFarlane (Ted Whittall) gnębią różne obawy, dlatego prosi o pomoc detektywów Murdocha (Yannick Bisson) i Brackenreida (Thomas Craig). MacFarlane boi się sabotażu anarchistów i zazdrosnej konkurencji, która zrobi wszystko, aby popsuć jego biznes. Murdoch wraz z Julią wybierają się więc w rejs, aby monitorować sytuację na pokładzie. Wkrótce okazuje się, że zapobiegliwość MacFarlane'a była uzasadniona - tuż po opuszczeniu portu dochodzi do paniki: za burtę wypadł człowiek. Wszystko wskazuje na to, że do wody wpadła - lub została wepchnięta - córka MacFarlane'a, Amy. Trwają gorączkowe poszukiwania dziewczyny, gdy tymczasem Murdoch i Julia dokonują przerażającego odkrycia - w ładowni w skrzyni znajdują ciało mężczyzny. Czy te dwa wypadki to tylko nieszczęśliwy zbieg okoliczności? Murdoch rozpoczyna na pokładzie śledztwo, nieświadomy, że załodze i pasażerom grozi o wiele większe niebezpieczeństwo.

Bohaterem serialu jest żyjący w Kanadzie na początku ubiegłego stulecia William Murdoch (Yannick Bisson), detektyw stosujący niekonwencjonalne jak na owe czasy metody śledcze. Korzysta m.in. z analizy odcisków palców, konstruuje miejską kamerę, używa światła ultrafioletowego... Nowoczesne podejście Murdocha do pracy często irytuje jego przełożonego, inspektora Brackenreida (Thomas Craig), który waha się między podziwem dla bystrości detektywa, a nieufnością wobec stosowanych przez niego nowinek. Murdocha wspiera w pracy jego ukochana Julia Ogden (Helene Joy), pierwsza kobieta koroner w kanadyjskiej policji, oraz konstabl George Crabtree (Jonny Harris).

Siódmy sezon serialu to era kinoteatrów i pierwszych filmów dźwiękowych. To właśnie podczas jednego z pionierskich seansów dojdzie na widowni do strzelaniny. W kręgu podejrzanych znajdzie się słynny wynalazca, Thomas Edison, który był obecny podczas pokazu. W kolejnych odcinkach Murdoch zmierzy się też m.in. z zagadką zabójczych pająków, morskiego potwora, tajemniczą śmiercią pewnego rowerzysty, a nawet z armią... zombie.

ODCINKI

Detektyw Murdoch 7
Detektyw Murdoch 7: Tour de Murdoch
Detektyw Murdoch 7: Filmowa przygoda Murdocha
Detektyw Murdoch 7: Powrót Sherlocka Holmesa
Detektyw Murdoch 7: Murdoch i żywy trup
Detektyw Murdoch 7: Murdochofobia
Detektyw Murdoch: Murdoch z Loch Ness
Detektyw Murdoch: Republika Murdocha
Detektyw Murdoch: Nocny pociąg do Kingston
Detektyw Murdoch: Murdoch w czasach ragtime'u
Detektyw Murdoch: Podróż do wnętrza Toronto
Detektyw Murdoch: Niedokończona sprawa
Detektyw Murdoch: Przekręt Murdocha
Detektyw Murdoch: Piątek trzynastego, 1901
Detektyw Murdoch: Szpieg, który przeszedł do zimnej strefy
Detektyw Murdoch: Kung Fu Crabtree
Detektyw Murdoch: Wybuch ciszy
Detektyw Murdoch: Śmierć doktora Ogdena
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...