Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch 7: Murdochofobia

Detektyw Murdoch 7: Murdochofobia

Murdoch Mysteries (S. 7) Ep. 6: Murdochophobia
serial kryminalny, Kanada, 2013, 42 min.
reżyseria: Cal Coons
obsada: Hélène Joy, Jonny Harris, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 17.08.2014 r.
343
Detektyw Murdoch 7: Murdochofobia
1
2

Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie śmierci jednego z pacjentów doktor Julii, którzy leczą się z ciężkich fobii.

Na terenie zakładu psychiatrycznego zostaje znaleziona martwa kobieta. Okazuje się nią Sarah. Była jedną z pacjentek doktor Julii Ogden, która jest w trakcie wprowadzania nowej terapii leczącej z fobii. Murdoch podejrzewa, że ktoś sabotuje jej działania. Niedługo po incydencie pozostali pacjenci zaczynają cierpieć na ataki paniki. Murdoch i Crabtree postanawiają przyjrzeć się sprawie. W tym celu przeszukują pokój Sarah. Znajdują w nim martwego pająka - prawdopodobnie to on był przyczyną śmierci kobiety, która cierpiała na wyjątkowo silną arachnofobię. Murdoch jest pewien, że ktoś go tam celowo wpuścił. Komu zależy na tym, aby wystraszyć na śmierć - dosłownie - pacjentów doktor Julii?

Bohaterem serialu jest żyjący w Kanadzie na początku ubiegłego stulecia William Murdoch (Yannick Bisson), detektyw stosujący niekonwencjonalne jak na owe czasy metody śledcze. Korzysta m.in. z analizy odcisków palców, konstruuje miejską kamerę, używa światła ultrafioletowego... Nowoczesne podejście Murdocha do pracy często irytuje jego przełożonego, inspektora Brackenreida (Thomas Craig), który waha się między podziwem dla bystrości detektywa, a nieufnością wobec stosowanych przez niego nowinek. Murdocha wspiera w pracy jego ukochana Julia Ogden (Helene Joy), pierwsza kobieta koroner w kanadyjskiej policji, oraz konstabl George Crabtree (Jonny Harris).

Siódmy sezon serialu to era kinoteatrów i pierwszych filmów dźwiękowych. To właśnie podczas jednego z pionierskich seansów dojdzie na widowni do strzelaniny. W kręgu podejrzanych znajdzie się słynny wynalazca, Thomas Edison, który był obecny podczas pokazu. W kolejnych odcinkach Murdoch zmierzy się też m.in. z zagadką zabójczych pająków, morskiego potwora, tajemniczą śmiercią pewnego rowerzysty, a nawet z armią... zombie.

ODCINKI

Detektyw Murdoch 7
Detektyw Murdoch 7: Murdoch na pokładzie
Detektyw Murdoch 7: Tour de Murdoch
Detektyw Murdoch 7: Filmowa przygoda Murdocha
Detektyw Murdoch 7: Powrót Sherlocka Holmesa
Detektyw Murdoch 7: Murdoch i żywy trup
Detektyw Murdoch: Murdoch z Loch Ness
Detektyw Murdoch: Republika Murdocha
Detektyw Murdoch: Nocny pociąg do Kingston
Detektyw Murdoch: Murdoch w czasach ragtime'u
Detektyw Murdoch: Podróż do wnętrza Toronto
Detektyw Murdoch: Niedokończona sprawa
Detektyw Murdoch: Przekręt Murdocha
Detektyw Murdoch: Piątek trzynastego, 1901
Detektyw Murdoch: Szpieg, który przeszedł do zimnej strefy
Detektyw Murdoch: Kung Fu Crabtree
Detektyw Murdoch: Wybuch ciszy
Detektyw Murdoch: Śmierć doktora Ogdena
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...