Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch 7: Tour de Murdoch

Detektyw Murdoch 7: Tour de Murdoch

Murdoch Mysteries (S. 7) Ep. 2: Tour de Murdoch
serial kryminalny, Kanada, 2013, 42 min.
reżyseria: Laurie Lynd
obsada: Helene Joy, Thomas Craig, Thomas Howes, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 3.08.2014 r.
343
Detektyw Murdoch 7: Tour de Murdoch

Podczas wyścigu rowerowego umiera nagle jeden z zawodników. Murdoch podejrzewa, że zabiła go tajemnicza substancja pobudzająca.

Murdoch jako zapalony cyklista nie mógł przegapić udziału w corocznym wyścigu rowerowym. Ponieważ usprawnił w swoim rowerze system zmiany biegów, sądzi, że ma bardzo duże szanse na wygraną. Pewności dodaje mu również posterunkowy Crabtree, który w zakładach bukmacherskich postawił na Murdocha. Aby jeszcze bardziej zwiększyć szanse swojego szefa, Crabtree proponuje mu wypicie pobudzającego napoju z kofeiną. Murdoch odmawia, ale są tacy, którzy będą się wspomagać - zawodnicy Joe Fenton (Joe Kippax) i Archie Milner (Julian Robino) piją przed startem tajemniczy napój, który wręcza im ich trener. Wyścig się zaczyna, trybuny szaleją - na czele z inspektorem Brackenreidem (Thomas Craig) i jego synem, Bobbym (Jayden Greig). Początkowo prowadzi Murdoch, ale szybko przegania go Joe Fenton, kiedy nagle mdleje i spada z roweru. Brackenreid rusza z pomocą, jednak jest już za późno - Fenton nie żyje. Prowadząca sekcję zwłok doktor Grace (Georgina Reilly) stwierdza, że przyczyną śmierci był zawał spowodowany przez wspomagacze. Murdoch rozpoczyna śledztwo w sprawie tajemniczych substancji medycznych używanych przez sportowców.

Bohaterem serialu jest żyjący w Kanadzie na początku ubiegłego stulecia William Murdoch (Yannick Bisson), detektyw stosujący niekonwencjonalne jak na owe czasy metody śledcze. Korzysta m.in. z analizy odcisków palców, konstruuje miejską kamerę, używa światła ultrafioletowego... Nowoczesne podejście Murdocha do pracy często irytuje jego przełożonego, inspektora Brackenreida (Thomas Craig), który waha się między podziwem dla bystrości detektywa, a nieufnością wobec stosowanych przez niego nowinek. Murdocha wspiera w pracy jego ukochana Julia Ogden (Helene Joy), pierwsza kobieta koroner w kanadyjskiej policji, oraz konstabl George Crabtree (Jonny Harris).

Siódmy sezon serialu to era kinoteatrów i pierwszych filmów dźwiękowych. To właśnie podczas jednego z pionierskich seansów dojdzie na widowni do strzelaniny. W kręgu podejrzanych znajdzie się słynny wynalazca, Thomas Edison, który był obecny podczas pokazu. W kolejnych odcinkach Murdoch zmierzy się też m.in. z zagadką zabójczych pająków, morskiego potwora, tajemniczą śmiercią pewnego rowerzysty, a nawet z armią... zombie.

ODCINKI

Detektyw Murdoch 7
Detektyw Murdoch 7: Murdoch na pokładzie
Detektyw Murdoch 7: Filmowa przygoda Murdocha
Detektyw Murdoch 7: Powrót Sherlocka Holmesa
Detektyw Murdoch 7: Murdoch i żywy trup
Detektyw Murdoch 7: Murdochofobia
Detektyw Murdoch: Murdoch z Loch Ness
Detektyw Murdoch: Republika Murdocha
Detektyw Murdoch: Nocny pociąg do Kingston
Detektyw Murdoch: Murdoch w czasach ragtime'u
Detektyw Murdoch: Podróż do wnętrza Toronto
Detektyw Murdoch: Niedokończona sprawa
Detektyw Murdoch: Przekręt Murdocha
Detektyw Murdoch: Piątek trzynastego, 1901
Detektyw Murdoch: Szpieg, który przeszedł do zimnej strefy
Detektyw Murdoch: Kung Fu Crabtree
Detektyw Murdoch: Wybuch ciszy
Detektyw Murdoch: Śmierć doktora Ogdena
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...