Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch: Bogaty chłopiec, biedny chłopiec

Detektyw Murdoch: Bogaty chłopiec, biedny chłopiec

Murdoch Mysteries, Season 3, Ep.4: Rich Boy, Poor Boy
serial kryminalny, Kanada/Wlk. Brytania, 2010, 46 min.
reżyseria: Harvey Crossland
obsada: Gage Munroe, Helene Joy, Jonny Harris, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 13.06.2010 r.
5.00
343
10 głosy | 424 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch: Bogaty chłopiec, biedny chłopiec

Syn inspektora Brackenreida zostaje porwany. Detektyw Murdoch ma niewiele czasu, aby odnaleźć chłopca.

Podczas nieuwagi żony inspektora, Bobby (Gage Munroe) zostaje uprowadzony. Murdoch (Yannick Bisson) próbuje odnaleźć chłopca, jednak pracę utrudnia mu zrozpaczony Brackenreid (Thomas Craig). Okazuje się, że porywacze popełnili błąd i uprowadzili niewłaściwe dziecko. Ich celem był bowiem kolega Bobby'ego, syn bogatego biznesmena. Brackenreid i Murdoch zdają sobie sprawę z tego, że jeśli porywacze odkryją, że ich ofiarą jest dziecko biednego policjanta, mogą je zabić. Wkrótce okaże się, że kidnaperom chodzi nie tylko o pieniądze.


O SERII
William Murdoch to postać z książek Maureen Jennings, której kryminały o przygodach detektywa-gentlemana cieszą się w Kanadzie dużą popularnością. Kiedy w 1997 roku pojawiła się pierwsza z powieści, czytelnikom spodobał się zarówno bohater, detektyw William Murdoch, jak i skrupulatnie odtworzone przez autorkę realia życia w Toronto pod koniec XIX wieku. Od 2008 roku powstaje serial telewizyjny z Yannickiem Bissonem w roli głównej. Sezon pierwszy odniósł wielki sukces zarówno wśród kanadyjskiej publiczności, jak i krytyków. Produkcja otrzymała łącznie 13 nominacji do nagród Gemini, przyznawanych w Kanadzie dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych. Spośród nich serial zdobył dwie statuetki - dla najlepszego aktora w gościnnej roli (Gavin Crawford) oraz za najlepszą muzykę.

Detektyw William Murdoch to młody as policji Toronto, człowiek żelaznych zasad, entuzjasta najnowszych zdobyczy nauki i techniki, które wykorzystuje w swojej pracy. To człowiek o nieprzeciętnym umyśle, a jego najgroźniejszą bronią jest intelekt. Na jego metody nieufnie patrzą koledzy działający według tradycyjnych sposobów, ale za Murdochiem przemawiają jego wyniki. Detektyw ma sojusznika w osobie doktor Julii Ogden - pierwszej koronerki w historii kanadyjskiej policji. Bohater może liczyć także na poparcie swojego szefa, Inspektora Brackenreida.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...