Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch: Dzieło Tesli

Detektyw Murdoch: Dzieło Tesli

Murdoch Mysteries, Season 3, Ep. 13: The Tessla Effect
serial kryminalny, Kanada/Wlk. Brytania, 2010, 46 min.
reżyseria: Steve Wright
obsada: Dmitrij Chepowecki, Helene Joy, Jonny Harris, Peter Keleghan, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 18.07.2010 r.
5.00
343
10 głosy | 399 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch: Dzieło Tesli

Nikola Tesla, ekscentryczny wynalazca, powiadamia Murdocha o kradzieży wyników badań, które mogą posłużyć do stworzenia broni masowego rażenia. W tym samym czasie doktor Julia Ogden rozważa przyjęcie pracy w Buffalo.

W finałowym odcinku trzeciej serii Murdoch (Yannick Bisson) prowadzi dochodzenie w sprawie nietuzinkowej śmierci Morrisa Garbuta (Christopher Santon). Ciało mężczyzny wydaje się "ugotowane od środka". Z pomocą wynalazcy Nicoli Tesli (Dmitrij Chepowecki) Murdoch dochodzi do wniosku, że Garbut był ofiarą nowego typu broni, wzorowanej na teoriach naukowych Tesli. Detektyw podejrzewa, że w sprawę zamieszany jest James Pendrick. Trudno to udowodnić, gdyż mężczyzna siedzi w więzieniu, skazany za morderstwo. Jednak seria kolejnych wydarzeń pokazuje, że za większość zbrodni dokonanych w ciągu ostatnich kilku miesięcy odpowiedzialna jest ta sama osoba. W tym samym czasie doktor Julia Ogden (Hélène Joy) rozważa przyjęcie pracy w Buffalo i wyjawia swój sekret.

O SERII

William Murdoch to postać z książek Maureen Jennings, której kryminały o przygodach detektywa-gentlemana cieszą się w Kanadzie dużą popularnością. Kiedy w 1997 roku pojawiła się pierwsza z powieści, czytelnikom spodobał się zarówno bohater, detektyw William Murdoch, jak i skrupulatnie odtworzone przez autorkę realia życia w Toronto pod koniec XIX wieku. Od 2008 roku powstaje serial telewizyjny z Yannickiem Bissonem w roli głównej. Sezon pierwszy odniósł wielki sukces zarówno wśród kanadyjskiej publiczności, jak i krytyków. Produkcja otrzymała łącznie 13 nominacji do nagród Gemini, przyznawanych w Kanadzie dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych. Spośród nich serial zdobył dwie statuetki - dla najlepszego aktora w gościnnej roli (Gavin Crawford) oraz za najlepszą muzykę.

Detektyw William Murdoch to młody as policji Toronto, człowiek żelaznych zasad, entuzjasta najnowszych zdobyczy nauki i techniki, które wykorzystuje w swojej pracy. To człowiek o nieprzeciętnym umyśle, a jego najgroźniejszą bronią jest intelekt. Na jego metody nieufnie patrzą koledzy działający według tradycyjnych sposobów, ale za Murdochiem przemawiają jego wyniki. Detektyw ma sojusznika w osobie doktor Julii Ogden - pierwszej koronerki w historii kanadyjskiej policji. Bohater może liczyć także na poparcie swojego szefa, Inspektora Brackenreida.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...