Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch: Kat

Detektyw Murdoch: Kat

Murdoch Mysteries, Season 3, Ep. 11: Hangman
serial kryminalny, Kanada/Wlk. Brytania, 2010, 46 min.
reżyseria: Don McCutcheon
obsada: Eric Petersom, Hardee T. Lineham, Helene Joy, Jonny Harris, Peter Donaldson, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 11.07.2010 r.
5.00
343
10 głosy | 421 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch: Kat
1
2

Nieudana egzekucja zmusza Murdocha do ponownego zbadania sprawy morderstwa sędziego.

Cecil Fox (Hardee T. Lineham), skazany za zabójstwo sędziego, trafia do więzienia, w którym ma zostać powieszony. Gdy egzekucja nie udaje się, Murdoch rozpoczyna ponowne śledztwo. Przesłuchuje kata, Theodore'a Pleasanta (Peter Donaldson), prywatnie przyjaciela inspektora Brackenreida (Thomas Craig). Inspektor zdecydowanie odrzuca podejrzenia Murdocha, że Pleasant może mieć coś wspólnego z felerną egzekucją. Jednak w śledztwie pojawiają się nowe poszlaki, które potwierdzają podejrzenia Murdocha.

O SERII

William Murdoch to postać z książek Maureen Jennings, której kryminały o przygodach detektywa-gentlemana cieszą się w Kanadzie dużą popularnością. Kiedy w 1997 roku pojawiła się pierwsza z powieści, czytelnikom spodobał się zarówno bohater, detektyw William Murdoch, jak i skrupulatnie odtworzone przez autorkę realia życia w Toronto pod koniec XIX wieku. Od 2008 roku powstaje serial telewizyjny z Yannickiem Bissonem w roli głównej. Sezon pierwszy odniósł wielki sukces zarówno wśród kanadyjskiej publiczności, jak i krytyków. Produkcja otrzymała łącznie 13 nominacji do nagród Gemini, przyznawanych w Kanadzie dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych. Spośród nich serial zdobył dwie statuetki - dla najlepszego aktora w gościnnej roli (Gavin Crawford) oraz za najlepszą muzykę.

Detektyw William Murdoch to młody as policji Toronto, człowiek żelaznych zasad, entuzjasta najnowszych zdobyczy nauki i techniki, które wykorzystuje w swojej pracy. To człowiek o nieprzeciętnym umyśle, a jego najgroźniejszą bronią jest intelekt. Na jego metody nieufnie patrzą koledzy działający według tradycyjnych sposobów, ale za Murdochiem przemawiają jego wyniki. Detektyw ma sojusznika w osobie doktor Julii Ogden - pierwszej koronerki w historii kanadyjskiej policji. Bohater może liczyć także na poparcie swojego szefa, Inspektora Brackenreida.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...