Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch: Klątwa domu Beatonów

Detektyw Murdoch: Klątwa domu Beatonów

Murdoch Mysteries, Season 3, Ep. 10: The Curse of Beaton Manor
serial kryminalny, Kanada/Wlk. Brytania, 2010, 46 min.
reżyseria: John L'Ecuyer
obsada: Helene Joy, Jonny Harris, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 4.07.2010 r.
5.00
343
10 głosy | 405 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch: Klątwa domu Beatonów
1
2

W tajemniczych okolicznościach giną dwaj dziedzice rodu Beatonów. Służba uparcie twierdzi, że dom jest nawiedzony. Murdoch zdecydowanie nie zgadza się z taką teorią.

Podczas burzowej nocy w dworze rodziny Beatonów dochodzi do tragedii. W tajemniczych okolicznościach wypada z okna jeden z dziedziców rodu, Chancey Beaton. Pracownicy dworu wierzą, że morderstwa dokonał duch Timothy'ego Beatona. Timothy, syn Beatona i haitańskiej niewolnicy, rok wcześniej popełnił samobójstwo. Motywem zbrodni był prawdopodobnie brak akceptacji ze strony przyrodnich braci. Murdoch uważnie przygląda się losom rodziny i trafia na ślad, który, tak jak podejrzewał, nie ma nic wspólnego z duchami.

O SERII

William Murdoch to postać z książek Maureen Jennings, której kryminały o przygodach detektywa-gentlemana cieszą się w Kanadzie dużą popularnością. Kiedy w 1997 roku pojawiła się pierwsza z powieści, czytelnikom spodobał się zarówno bohater, detektyw William Murdoch, jak i skrupulatnie odtworzone przez autorkę realia życia w Toronto pod koniec XIX wieku. Od 2008 roku powstaje serial telewizyjny z Yannickiem Bissonem w roli głównej. Sezon pierwszy odniósł wielki sukces zarówno wśród kanadyjskiej publiczności, jak i krytyków. Produkcja otrzymała łącznie 13 nominacji do nagród Gemini, przyznawanych w Kanadzie dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych. Spośród nich serial zdobył dwie statuetki - dla najlepszego aktora w gościnnej roli (Gavin Crawford) oraz za najlepszą muzykę.

Detektyw William Murdoch to młody as policji Toronto, człowiek żelaznych zasad, entuzjasta najnowszych zdobyczy nauki i techniki, które wykorzystuje w swojej pracy. To człowiek o nieprzeciętnym umyśle, a jego najgroźniejszą bronią jest intelekt. Na jego metody nieufnie patrzą koledzy działający według tradycyjnych sposobów, ale za Murdochiem przemawiają jego wyniki. Detektyw ma sojusznika w osobie doktor Julii Ogden - pierwszej koronerki w historii kanadyjskiej policji. Bohater może liczyć także na poparcie swojego szefa, Inspektora Brackenreida.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...