Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch: Krew i cyrk

Detektyw Murdoch: Krew i cyrk

Murdoch Mysteries, Season 3, Ep.7: Blood and Circuses
serial kryminalny, Kanada/Wlk. Brytania, 2010, 46 min.
reżyseria: David Sutherland
obsada: Ashley Leggat, Evan Williams, Helene Joy, Jonny Harris, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 27.06.2010 r.
5.00
343
10 głosy | 425 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch: Krew i cyrk

Jedna z artystek wędrownego cyrku ginie na arenie. Murdoch aresztuje całą trupę, aby odnaleźć winnego tragedii.

Całe miasto jest poruszone wizytą wędrownego cyrku. Nikt nie podejrzewa, że występy mogą zakończyć się tragicznie. Podczas jednego z nich ginie treserka zwierząt Kitty Walker. Detektyw Murdoch (Yannick Bisson) uważa, że nie był to zwykły wypadek. Aresztuje wszystkich członków trupy, by dokładnie zbadać sprawę. Wśród zatrzymanych są Leoline (Michael Boisvert) - człowiek o twarzy lwa, przystojny i przebiegły magik Jake (Evan Williams), piękna Ivy (Ashley Leggat) oraz Athena - małpka, do której wyraźną słabość ma inspektor Brackenreid (Thomas Craig). Po wykonaniu sekcji zwłok, doktor Ogden (Helene Joy) potwierdza przypuszczenia Murdocha - tragiczna śmierć Kitty nie była nieszczęśliwym wypadkiem.


O SERII

William Murdoch to postać z książek Maureen Jennings, której kryminały o przygodach detektywa-gentlemana cieszą się w Kanadzie dużą popularnością. Kiedy w 1997 roku pojawiła się pierwsza z powieści, czytelnikom spodobał się zarówno bohater, detektyw William Murdoch, jak i skrupulatnie odtworzone przez autorkę realia życia w Toronto pod koniec XIX wieku. Od 2008 roku powstaje serial telewizyjny z Yannickiem Bissonem w roli głównej. Sezon pierwszy odniósł wielki sukces zarówno wśród kanadyjskiej publiczności, jak i krytyków. Produkcja otrzymała łącznie 13 nominacji do nagród Gemini, przyznawanych w Kanadzie dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych. Spośród nich serial zdobył dwie statuetki - dla najlepszego aktora w gościnnej roli (Gavin Crawford) oraz za najlepszą muzykę.

Detektyw William Murdoch to młody as policji Toronto, człowiek żelaznych zasad, entuzjasta najnowszych zdobyczy nauki i techniki, które wykorzystuje w swojej pracy. To człowiek o nieprzeciętnym umyśle, a jego najgroźniejszą bronią jest intelekt. Na jego metody nieufnie patrzą koledzy działający według tradycyjnych sposobów, ale za Murdochiem przemawiają jego wyniki. Detektyw ma sojusznika w osobie doktor Julii Ogden - pierwszej koronerki w historii kanadyjskiej policji. Bohater może liczyć także na poparcie swojego szefa, Inspektora Brackenreida.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...