Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch: Kung Fu Crabtree

Detektyw Murdoch: Kung Fu Crabtree

Murdoch Mysteries (S. 7) Ep. 16: Kung Fu Crabtree
serial kryminalny, Kanada, 2013, 42 min.
reżyseria: Michael McGowan
obsada: Hélène Joy, Jonny Harris, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 21.09.2014 r.
343
Detektyw Murdoch: Kung Fu Crabtree

W Toronto zostaje otruty chiński dygnitarz, a sierżant Crabtree jednoczy siły z głównym podejrzanym, który według niego jest niewinny, i rozpoczyna poszukiwania prawdziwego mordercy.

Szef policji Brackenreid (Thomas Craig) i sierżant Crabtree (Jonny Harris) są honorowymi gośćmi na bankiecie zorganizowanym przez lokalną chińską społeczność. Jeden z głównych organizatorów, Chow Wei, prosi policjantów o pomoc w odnalezieniu przywódców antyimperialistycznego Powstania bokserów. Po sprawach "biznesowych" rozpoczyna się przyjęcie. Przerywa je jednak tragiczne wydarzenie - Chow Wei niespodziewanie zaczyna się dusić, po czym umiera. Okazuje się, że ktoś podał mu zatrute krewetki. Czy jego śmierć ma związek ze ściganiem przywódców powstania? Bawiący się na bankiecie policjanci rozpoczynają śledztwo, szybko typując podejrzanego - niejakiego Wu Changa. Crabtree jednak jest przekonany o jego niewinności. Jednoczy z nim siły i wspólnie rozpoczynają śledztwo. Tymczasem William Murdoch i Julia prowadzą prywatne dochodzenie w sprawie anonimowych pogróżek, które dostają od jakiegoś czasu.

Bohaterem serialu jest żyjący w Kanadzie na początku ubiegłego stulecia William Murdoch (Yannick Bisson), detektyw stosujący niekonwencjonalne jak na owe czasy metody śledcze. Korzysta m.in. z analizy odcisków palców, konstruuje miejską kamerę, używa światła ultrafioletowego... Nowoczesne podejście Murdocha do pracy często irytuje jego przełożonego, inspektora Brackenreida (Thomas Craig), który waha się między podziwem dla bystrości detektywa, a nieufnością wobec stosowanych przez niego nowinek. Murdocha wspiera w pracy jego ukochana Julia Ogden (Helene Joy), pierwsza kobieta koroner w kanadyjskiej policji, oraz konstabl George Crabtree (Jonny Harris).

Siódmy sezon serialu to era kinoteatrów i pierwszych filmów dźwiękowych. To właśnie podczas jednego z pionierskich seansów dojdzie na widowni do strzelaniny. W kręgu podejrzanych znajdzie się słynny wynalazca, Thomas Edison, który był obecny podczas pokazu. W kolejnych odcinkach Murdoch zmierzy się też m.in. z zagadką zabójczych pająków, morskiego potwora, tajemniczą śmiercią pewnego rowerzysty, a nawet z armią... zombie.

ODCINKI

Detektyw Murdoch 7
Detektyw Murdoch 7: Murdoch na pokładzie
Detektyw Murdoch 7: Tour de Murdoch
Detektyw Murdoch 7: Filmowa przygoda Murdocha
Detektyw Murdoch 7: Powrót Sherlocka Holmesa
Detektyw Murdoch 7: Murdoch i żywy trup
Detektyw Murdoch 7: Murdochofobia
Detektyw Murdoch: Murdoch z Loch Ness
Detektyw Murdoch: Republika Murdocha
Detektyw Murdoch: Nocny pociąg do Kingston
Detektyw Murdoch: Murdoch w czasach ragtime'u
Detektyw Murdoch: Podróż do wnętrza Toronto
Detektyw Murdoch: Niedokończona sprawa
Detektyw Murdoch: Przekręt Murdocha
Detektyw Murdoch: Piątek trzynastego, 1901
Detektyw Murdoch: Szpieg, który przeszedł do zimnej strefy
Detektyw Murdoch: Wybuch ciszy
Detektyw Murdoch: Śmierć doktora Ogdena
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...