Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch: Murdoch z Loch Ness

Detektyw Murdoch: Murdoch z Loch Ness

Murdoch Mysteries (S. 7) Ep. 7: Loch Ness Murdoch
serial kryminalny, Kanada, 2013, 42 min.
reżyseria: Cal Coons
obsada: Hélène Joy, Jonny Harris, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 24.08.2014 r.
5.00
343
20 głosy | 11 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch: Murdoch z Loch Ness

Gorące, duszne lato wygoniło mieszkańców Toronto na plażę nad jezioro Ontario. Jednak sielanka się kończy, kiedy woda wyrzuca na brzeg ciało plażowiczki, z ogromnymi śladami ugryzień. Czy jezioro opanował potwór?

Toronto zalała fala gorąca, wiec mieszkańcy za wszelką cenę szukają cienia i ochłody. Idealnym miejscem do odpoczynku jest jezioro Ontario. To właśnie tu pewne letnie popołudnie spędzają Julia, William Murdoch i inspektor Brackenreid. Sielanka się kończy, kiedy na plaży rozlega się krzyk - jedna z zawodniczek konkursu piękności, Elaine Lawson, odkryła ciało swojej koleżanki Katie, które na brzeg wyrzuciła woda. Początkowo wszystko wskazuje na utonięcie. Jednak po bliższych oględzinach uwagę detektywów przyciągają ogromne ślady zębów, jakie na nodze dziewczyny zostawiło ogromne, nieznane zwierzę. Po plaży szybko rozchodzi się wieść, że w jeziorze czai się potwór. Jedynie Murdoch jest sceptyczny wobec tych rewelacji, kiedy nagle oczom całego tłumu ukazuje się na jeziorze gigantyczne, podobne do węża zwierzę.

Bohaterem serialu jest żyjący w Kanadzie na początku ubiegłego stulecia William Murdoch (Yannick Bisson), detektyw stosujący niekonwencjonalne jak na owe czasy metody śledcze. Korzysta m.in. z analizy odcisków palców, konstruuje miejską kamerę, używa światła ultrafioletowego... Nowoczesne podejście Murdocha do pracy często irytuje jego przełożonego, inspektora Brackenreida (Thomas Craig), który waha się między podziwem dla bystrości detektywa, a nieufnością wobec stosowanych przez niego nowinek. Murdocha wspiera w pracy jego ukochana Julia Ogden (Helene Joy), pierwsza kobieta koroner w kanadyjskiej policji, oraz konstabl George Crabtree (Jonny Harris).

Siódmy sezon serialu to era kinoteatrów i pierwszych filmów dźwiękowych. To właśnie podczas jednego z pionierskich seansów dojdzie na widowni do strzelaniny. W kręgu podejrzanych znajdzie się słynny wynalazca, Thomas Edison, który był obecny podczas pokazu. W kolejnych odcinkach Murdoch zmierzy się też m.in. z zagadką zabójczych pająków, morskiego potwora, tajemniczą śmiercią pewnego rowerzysty, a nawet z armią... zombie.

ODCINKI

Detektyw Murdoch 7
Detektyw Murdoch 7: Murdoch na pokładzie
Detektyw Murdoch 7: Tour de Murdoch
Detektyw Murdoch 7: Filmowa przygoda Murdocha
Detektyw Murdoch 7: Powrót Sherlocka Holmesa
Detektyw Murdoch 7: Murdoch i żywy trup
Detektyw Murdoch 7: Murdochofobia
Detektyw Murdoch: Republika Murdocha
Detektyw Murdoch: Nocny pociąg do Kingston
Detektyw Murdoch: Murdoch w czasach ragtime'u
Detektyw Murdoch: Podróż do wnętrza Toronto
Detektyw Murdoch: Niedokończona sprawa
Detektyw Murdoch: Przekręt Murdocha
Detektyw Murdoch: Piątek trzynastego, 1901
Detektyw Murdoch: Szpieg, który przeszedł do zimnej strefy
Detektyw Murdoch: Kung Fu Crabtree
Detektyw Murdoch: Wybuch ciszy
Detektyw Murdoch: Śmierć doktora Ogdena
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...