Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch: Niedoskonała przyszłość

Detektyw Murdoch: Niedoskonała przyszłość

Murdoch Mysteries, Season 3, Ep. 8: Future Imperfect
serial kryminalny, Kanada/Wlk. Brytania, 2010, 46 min.
reżyseria: Cal Coons
obsada: Helene Joy, Jonny Harris, Kate Greenhouse, Peter Stebbings, Sarah Gadon, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 27.06.2010 r.
5.00
343
10 głosy | 423 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch: Niedoskonała przyszłość

Sally i James Pendrickowie, których Murdoch poznał podczas poszukiwań zaginionego obrazu Rembrandta, powracają. Próbują przekonać detektywa do wstąpienia w szeregi towarzystwa eugenicznego.

Detektyw Murdoch (Yannick Bisson) i doktor Ogden (Helene Joy) uczestniczą w spotkaniu towarzystwa eugenicznego - grupy, której celem jest wyhodowanie doskonałej rasy ludzkiej. Zebranie prowadzi James Pendrick (Peter Stebbings), a gościem specjalnym jest pisarz Herbert Wells (Peter Mikhail). Pisarskiej sławie towarzyszy Ruby Odgen (Sarah Gadon), młodsza siostra Julii. Doktor Ogden, bardzo zaskoczona obecnością siostry, krytykuje jej związek z żonatym mężczyzną. Spotkanie eugeników przerywa odkrycie ludzkich zwłok. Śledztwo Murdocha wykazuje, że zamordowany to Linus Malling, żarliwy zwolennik eugeników.

O SERII

William Murdoch to postać z książek Maureen Jennings, której kryminały o przygodach detektywa-gentlemana cieszą się w Kanadzie dużą popularnością. Kiedy w 1997 roku pojawiła się pierwsza z powieści, czytelnikom spodobał się zarówno bohater, detektyw William Murdoch, jak i skrupulatnie odtworzone przez autorkę realia życia w Toronto pod koniec XIX wieku. Od 2008 roku powstaje serial telewizyjny z Yannickiem Bissonem w roli głównej. Sezon pierwszy odniósł wielki sukces zarówno wśród kanadyjskiej publiczności, jak i krytyków. Produkcja otrzymała łącznie 13 nominacji do nagród Gemini, przyznawanych w Kanadzie dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych. Spośród nich serial zdobył dwie statuetki - dla najlepszego aktora w gościnnej roli (Gavin Crawford) oraz za najlepszą muzykę.

Detektyw William Murdoch to młody as policji Toronto, człowiek żelaznych zasad, entuzjasta najnowszych zdobyczy nauki i techniki, które wykorzystuje w swojej pracy. To człowiek o nieprzeciętnym umyśle, a jego najgroźniejszą bronią jest intelekt. Na jego metody nieufnie patrzą koledzy działający według tradycyjnych sposobów, ale za Murdochiem przemawiają jego wyniki. Detektyw ma sojusznika w osobie doktor Julii Ogden - pierwszej koronerki w historii kanadyjskiej policji. Bohater może liczyć także na poparcie swojego szefa, Inspektora Brackenreida.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...