Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch: Przekręt Murdocha

Detektyw Murdoch: Przekręt Murdocha

Murdoch Mysteries (S. 7) Ep. 13: The Murdoch Sting
serial kryminalny, Kanada, 2013, 42 min.
reżyseria: Sudz Sutherland
obsada: Hélène Joy, Jonny Harris, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 14.09.2014 r.
5.00
343
20 głosy | 13 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch: Przekręt Murdocha

Gdy znana, nieuchwytna morderczyni ponownie uderza, detektyw Murdoch zrobi wszystko, aby wpadła w zasadzkę i w końcu znalazła się w więzieniu.

W przeddzień swoich zaręczyn znika prezes Banku Kanadyjskiego. Podejrzenie pada na jego przyszłą żonę, którą ku zaskoczeniu Murdocha okazuje się Eva Pearce. To wyjątkowo sprytna i cyniczna kobieta, zamieszana w dwa zabójstwa, które miały miejsce u jej poprzedniego pracodawcy - w salonie z damską odzieżą w Eaton. Murdoch, z braku wystarczających dowodów, nie mógł jej wówczas aresztować. Teraz, przekonany, że to ona stoi za zniknięciem narzeczonego, zrobi wszystko, aby w końcu trafiła za kratki. Pomoże mu w tym była kryminalistka, a obecnie prowadząca spokojne i uczciwe życie przy boku męża-lekarza niejaka Cassie Chadwick. Wraz z nią Murdoch planuje zastawić na Evę zasadzkę. Tymczasem doktor Julia musi wyjechać na kilka dni z Toronto - jako oficjalną przyczynę podaje wizytę u pacjenta. W rzeczywistości prowadzi prywatne śledztwo w sprawie anonimowych pogróżek, które dostaje. Ich autor szantażuje Julię, że jeśli wyjdzie za mąż za Murodcha, to oboje zostaną zamordowani.

Bohaterem serialu jest żyjący w Kanadzie na początku ubiegłego stulecia William Murdoch (Yannick Bisson), detektyw stosujący niekonwencjonalne jak na owe czasy metody śledcze. Korzysta m.in. z analizy odcisków palców, konstruuje miejską kamerę, używa światła ultrafioletowego... Nowoczesne podejście Murdocha do pracy często irytuje jego przełożonego, inspektora Brackenreida (Thomas Craig), który waha się między podziwem dla bystrości detektywa, a nieufnością wobec stosowanych przez niego nowinek. Murdocha wspiera w pracy jego ukochana Julia Ogden (Helene Joy), pierwsza kobieta koroner w kanadyjskiej policji, oraz konstabl George Crabtree (Jonny Harris).

Siódmy sezon serialu to era kinoteatrów i pierwszych filmów dźwiękowych. To właśnie podczas jednego z pionierskich seansów dojdzie na widowni do strzelaniny. W kręgu podejrzanych znajdzie się słynny wynalazca, Thomas Edison, który był obecny podczas pokazu. W kolejnych odcinkach Murdoch zmierzy się też m.in. z zagadką zabójczych pająków, morskiego potwora, tajemniczą śmiercią pewnego rowerzysty, a nawet z armią... zombie.

ODCINKI

Detektyw Murdoch 7
Detektyw Murdoch 7: Murdoch na pokładzie
Detektyw Murdoch 7: Tour de Murdoch
Detektyw Murdoch 7: Filmowa przygoda Murdocha
Detektyw Murdoch 7: Powrót Sherlocka Holmesa
Detektyw Murdoch 7: Murdoch i żywy trup
Detektyw Murdoch 7: Murdochofobia
Detektyw Murdoch: Murdoch z Loch Ness
Detektyw Murdoch: Republika Murdocha
Detektyw Murdoch: Nocny pociąg do Kingston
Detektyw Murdoch: Murdoch w czasach ragtime'u
Detektyw Murdoch: Podróż do wnętrza Toronto
Detektyw Murdoch: Niedokończona sprawa
Detektyw Murdoch: Piątek trzynastego, 1901
Detektyw Murdoch: Szpieg, który przeszedł do zimnej strefy
Detektyw Murdoch: Kung Fu Crabtree
Detektyw Murdoch: Wybuch ciszy
Detektyw Murdoch: Śmierć doktora Ogdena
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...