Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch: Republika Murdocha

Detektyw Murdoch: Republika Murdocha

Murdoch Mysteries (S. 7) Ep. 8: Republic of Murdoch
serial kryminalny, Kanada, 2013, 42 min.
reżyseria: Don McCutcheon
obsada: Hélène Joy, Jonny Harris, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 24.08.2014 r.
5.00
343
10 głosy | 29 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch: Republika Murdocha

Murdoch prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa, a trop prowadzi go do Nowej Fundlandii i sporu wokół legendarnej mapy skarbów.

W hotelowym pokoju zostaje znalezione ciało zamordowanego mężczyzny. Okazuje się nim pochodzący z Nowej Fundlandii handlarz starociami, który przybył do Toronto w interesach. Detektyw Murdoch (Yannick Bisson) szybko znajduje głównego podejrzanego - jest nim niejaki Jacob Doyle, bardzo dobrze znany kanadyjskiej policji przestępca. Wkrótce jednak śledztwo prowadzi Murdocha i pomagającego mu sierżanta Crabtree (Jonny Harris) do Nowej Fundlandii. Tam Murdoch dowiaduje się o konflikcie drążącym ród Farrelly, którego członkowie spierają się o legendarną mapę skarbów. Czy ma ona związek ze śmiercią handlarza?

Bohaterem serialu jest żyjący w Kanadzie na początku ubiegłego stulecia William Murdoch (Yannick Bisson), detektyw stosujący niekonwencjonalne jak na owe czasy metody śledcze. Korzysta m.in. z analizy odcisków palców, konstruuje miejską kamerę, używa światła ultrafioletowego... Nowoczesne podejście Murdocha do pracy często irytuje jego przełożonego, inspektora Brackenreida (Thomas Craig), który waha się między podziwem dla bystrości detektywa, a nieufnością wobec stosowanych przez niego nowinek. Murdocha wspiera w pracy jego ukochana Julia Ogden (Helene Joy), pierwsza kobieta koroner w kanadyjskiej policji, oraz konstabl George Crabtree (Jonny Harris).

Siódmy sezon serialu to era kinoteatrów i pierwszych filmów dźwiękowych. To właśnie podczas jednego z pionierskich seansów dojdzie na widowni do strzelaniny. W kręgu podejrzanych znajdzie się słynny wynalazca, Thomas Edison, który był obecny podczas pokazu. W kolejnych odcinkach Murdoch zmierzy się też m.in. z zagadką zabójczych pająków, morskiego potwora, tajemniczą śmiercią pewnego rowerzysty, a nawet z armią... zombie.

ODCINKI

Detektyw Murdoch 7
Detektyw Murdoch 7: Murdoch na pokładzie
Detektyw Murdoch 7: Tour de Murdoch
Detektyw Murdoch 7: Filmowa przygoda Murdocha
Detektyw Murdoch 7: Powrót Sherlocka Holmesa
Detektyw Murdoch 7: Murdoch i żywy trup
Detektyw Murdoch 7: Murdochofobia
Detektyw Murdoch: Murdoch z Loch Ness
Detektyw Murdoch: Nocny pociąg do Kingston
Detektyw Murdoch: Murdoch w czasach ragtime'u
Detektyw Murdoch: Podróż do wnętrza Toronto
Detektyw Murdoch: Niedokończona sprawa
Detektyw Murdoch: Przekręt Murdocha
Detektyw Murdoch: Piątek trzynastego, 1901
Detektyw Murdoch: Szpieg, który przeszedł do zimnej strefy
Detektyw Murdoch: Kung Fu Crabtree
Detektyw Murdoch: Wybuch ciszy
Detektyw Murdoch: Śmierć doktora Ogdena
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...