Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. detektyw Murdoch: Tajemnicze mumie

detektyw Murdoch: Tajemnicze mumie

Murdoch Mysteries, Season 3, Ep. 9: Love and Human Remains
serial kryminalny, Kanada/Wlk. Brytania, 2010, 46 min.
reżyseria: David Sutherland
obsada: Helene Joy, Jonny Harris, Max Morrow, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 4.07.2010 r.
5.00
343
20 głosy | 207 miejsce w rankingu
detektyw Murdoch: Tajemnicze mumie

William Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie zmumifikowanych ciał pary zamordowanych kochanków.

Podczas budowy podpory mostu, budowniczy odkrywają doskonale zakonserwowane ciała kobiety i mężczyzny. Murdoch (Yannick Bisson) i doktor Ogden (Hélène Joy) podejrzewają, że para została otruta. Wkrótce budowniczy odnajdują trzecie zwłoki należące do małego chłopca. Doktor Ogden przeprowadza skomplikowane testy, które dowodzą, że ciała zostały zakonserwowane przez kwaśne bagna otaczające rzekę Don River.

O SERII

William Murdoch to postać z książek Maureen Jennings, której kryminały o przygodach detektywa-gentlemana cieszą się w Kanadzie dużą popularnością. Kiedy w 1997 roku pojawiła się pierwsza z powieści, czytelnikom spodobał się zarówno bohater, detektyw William Murdoch, jak i skrupulatnie odtworzone przez autorkę realia życia w Toronto pod koniec XIX wieku. Od 2008 roku powstaje serial telewizyjny z Yannickiem Bissonem w roli głównej. Sezon pierwszy odniósł wielki sukces zarówno wśród kanadyjskiej publiczności, jak i krytyków. Produkcja otrzymała łącznie 13 nominacji do nagród Gemini, przyznawanych w Kanadzie dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych. Spośród nich serial zdobył dwie statuetki - dla najlepszego aktora w gościnnej roli (Gavin Crawford) oraz za najlepszą muzykę.

Detektyw William Murdoch to młody as policji Toronto, człowiek żelaznych zasad, entuzjasta najnowszych zdobyczy nauki i techniki, które wykorzystuje w swojej pracy. To człowiek o nieprzeciętnym umyśle, a jego najgroźniejszą bronią jest intelekt. Na jego metody nieufnie patrzą koledzy działający według tradycyjnych sposobów, ale za Murdochiem przemawiają jego wyniki. Detektyw ma sojusznika w osobie doktor Julii Ogden - pierwszej koronerki w historii kanadyjskiej policji. Bohater może liczyć także na poparcie swojego szefa, Inspektora Brackenreida.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...