Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch: Tożsamość Murdocha

Detektyw Murdoch: Tożsamość Murdocha

Murdoch Mysteries, Season 3, Ep.1: The Murdoch Identity
serial kryminalny, Kanada/Wlk. Brytania, 2010, 46 min.
reżyseria: Laurie Lynd
obsada: Helene Joy, Jonny Harris, Lisa Faulkner, Thomas Craig, Yannick Bisson
Premiera w Ale kino+: 6.06.2010 r.
5.00
343
15 głosy | 365 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch: Tożsamość Murdocha

Pierwszy odcinek najnowszej, trzeciej serii o przygodach Williama Murdocha. Detektyw przebywa w angielskim mieście Bristol, gdzie oskarżony jest o zabójstwo i ścigany przez agentów brytyjskiego wywiadu.

W dodatku Murdoch (Yannick Bisson) nie pamięta kim jest, co się wydarzyło i jak znalazł się w Anglii. Schronienie znajduje w lokalnym pubie. Po wysłuchaniu jego niewiarygodnej historii, właścicielka baru Anna Fulford (Lisa Faulkner) postanawia mu pomóc. Wspólnie próbują się dowiedzieć, kim jest Murdoch, czy rzeczywiście miał związek z popełnionym morderstwem i dlaczego agenci brytyjskiego wywiadu chcą go zabić. Okazuje się, że od odpowiedzi na te pytania zależy przyszłość Brytyjskiego Imperium...W tym samym czasie w Toronto współpracownicy Murdocha - inspektor Brackenreid (Thomas Craig), posterunkowy Crabtree (Jonny Harris) i doktor Ogden (Helene Joy) - badają sprawę tajemniczego zniknięcia detektywa.

O SERII William Murdoch to postać z książek Maureen Jennings, której kryminały o przygodach detektywa-gentlemana cieszą się w Kanadzie dużą popularnością. Kiedy w 1997 roku pojawiła się pierwsza z powieści, czytelnikom spodobał się zarówno bohater, detektyw William Murdoch, jak i skrupulatnie odtworzone przez autorkę realia życia w Toronto pod koniec XIX wieku. Od 2008 roku powstaje serial telewizyjny z Yannickiem Bissonem w roli głównej. Sezon pierwszy odniósł wielki sukces zarówno wśród kanadyjskiej publiczności, jak i krytyków. Produkcja otrzymała łącznie 13 nominacji do nagród Gemini, przyznawanych w Kanadzie dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych. Spośród nich serial zdobył dwie statuetki - dla najlepszego aktora w gościnnej roli (Gavin Crawford) oraz za najlepszą muzykę.

Detektyw William Murdoch to młody as policji Toronto, człowiek żelaznych zasad, entuzjasta najnowszych zdobyczy nauki i techniki, które wykorzystuje w swojej pracy. To człowiek o nieprzeciętnym umyśle, a jego najgroźniejszą bronią jest intelekt. Na jego metody nieufnie patrzą koledzy działający według tradycyjnych sposobów, ale za Murdochiem przemawiają jego wyniki. Detektyw ma sojusznika w osobie doktor Julii Ogden - pierwszej koronerki w historii kanadyjskiej policji. Bohater może liczyć także na poparcie swojego szefa, Inspektora Brackenreida.

W trzecim sezonie serii pojawiają się nowe postaci, m.in. tajemniczy Terrence Meyers i Ruby Ogden - siostra doktor Julii, która swoją niespodziewaną wizytą wywoła duże zamieszanie. Murdoch po raz kolejny zwróci się o pomoc do Nikoli Tesli, zajmie się też sprawą śmierci zasłużonego policjanta i spróbuje wyjaśnić, kto ukradł obraz Rembrandta.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...