Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Murdoch: Wiktor, Wiktoria

Detektyw Murdoch: Wiktor, Wiktoria

Murdoch Mysteries, Season 3, Ep.3: Victor, Victorian
serial kryminalny, Kanada/Wlk. Brytania, 2010, 46 min.
reżyseria: Laurie Lynd
obsada: Helene Joy, Jonny Harris, Kevin Dennis, Thomas Craig, Yannick Bisson, Zoie Palmer
Premiera w Ale kino+: 13.06.2010 r.
5.00
343
10 głosy | 422 miejsce w rankingu
Detektyw Murdoch: Wiktor, Wiktoria
1
2

W loży masońskiej zostaje zamordowany mężczyzna. Śledztwo wykazuje, że prowadził podwójne życie.

Podczas ceremonii inicjacji do wspólnoty masońskiej, ginie jeden z jej nowych członków - Victor Bernard (Kevin Dennis). Rozpoczyna się śledztwo. Komplikuje je fakt, że bractwo, w którego skład wchodzą najbardziej wpływowi mieszkańcy miasta, nie chce wyrazić zgody, aby do świątyni wpuszczono kobietę - doktor Ogden (Helene Joy) i katolika - detektywa Murdocha (Yannick Bisson). Mimo trudności, udaje się przeprowadzić dochodzenie. Okazuje się, że zamordowany skrywał pewną tajemnicę.


O SERII
William Murdoch to postać z książek Maureen Jennings, której kryminały o przygodach detektywa-gentlemana cieszą się w Kanadzie dużą popularnością. Kiedy w 1997 roku pojawiła się pierwsza z powieści, czytelnikom spodobał się zarówno bohater, detektyw William Murdoch, jak i skrupulatnie odtworzone przez autorkę realia życia w Toronto pod koniec XIX wieku. Od 2008 roku powstaje serial telewizyjny z Yannickiem Bissonem w roli głównej. Sezon pierwszy odniósł wielki sukces zarówno wśród kanadyjskiej publiczności, jak i krytyków. Produkcja otrzymała łącznie 13 nominacji do nagród Gemini, przyznawanych w Kanadzie dla najlepszych anglojęzycznych produkcji telewizyjnych. Spośród nich serial zdobył dwie statuetki - dla najlepszego aktora w gościnnej roli (Gavin Crawford) oraz za najlepszą muzykę.

Detektyw William Murdoch to młody as policji Toronto, człowiek żelaznych zasad, entuzjasta najnowszych zdobyczy nauki i techniki, które wykorzystuje w swojej pracy. To człowiek o nieprzeciętnym umyśle, a jego najgroźniejszą bronią jest intelekt. Na jego metody nieufnie patrzą koledzy działający według tradycyjnych sposobów, ale za Murdochiem przemawiają jego wyniki. Detektyw ma sojusznika w osobie doktor Julii Ogden - pierwszej koronerki w historii kanadyjskiej policji. Bohater może liczyć także na poparcie swojego szefa, Inspektora Brackenreida.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...