Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Zen: Kabal

Detektyw Zen: Kabal

Zen
serial kryminalny, Wlk. Brytania/Włochy/Niemcy, 2011, 90 min.
reżyseria: John Alexander
obsada: Ben Miles, Caterina Murino, Rufus Sewell, Stanley Townsend
Premiera w Ale kino+: 23.10.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 37 miejsce w rankingu
Detektyw Zen: Kabal

ale kino+ zaprasza na serial kryminalny o przygodach detektywa Aurelio Zena, który wraz z piękną asystentką Tanią poprowadzi śledztwa w słonecznych krajobrazach Włoch.

Zen prowadzi śledztwo w sprawie śmierci słynnego rzymskiego arystokraty, Umberto Ruspantiego. Przełożeni detektywa są przekonani, że Ruspanti popełnił samobójstwo, jednak intuicja podpowiada Zenowi, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana i podejrzana. Dochodzenie zaprowadzi go w mroczny świat organizacji "Cabal", o wiele bardziej potężnej i niebezpiecznej od włoskiej Mafii. W międzyczasie sprawy z Tanią coraz bardziej układają się po myśli Zena.
"Detektyw Zen" to stylowy brytyjski miniserial kryminalny, oparty na powieściach Michaela Dibdina i wyprodukowany przez twórców "Wallandera" z Kennethem Branaghem. W postać detektywa Aurelio Zena wcielił się Rufus Sewell ("Iluzjonista", "Tristan i Izolda", "Holiday"), a w roli Tanii partneruje mu Caterina Murino, znana m.in. z "Casino Royale".

ODCINKI

Detektyw Zen
Detektyw Zen: Vendetta
Detektyw Zen: Ratking
SERIALE

Alex. Brudny glina 2

Świat Alexa się całkowicie rozpadł. Zapłacił wysoką cenę za uratowanie syna przed mafią, opuściła go żona oraz siedzi w więzieniu za zabicie policjanta. Jak potoczą się dalsze losy byłego policjanta? Przetrwanie w więzieniu o zaostrzonym rygorze nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli wszyscy wiedzą, że w poprzednim życiu byłeś gliną...


Purpurowe rzeki

Serial na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe Grangé, który brał czynny udział w tworzeniu ekranizacji. Wciągający thriller przedstawiający makabryczny świat pełen straszliwych zbrodni i wstrząsających rytuałów. Detektyw Pierre Niémans i jego nowa partnerka Camille Delauney prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych zbrodni...