Ale kino+
alekino+
Film. Detektyw Zen: Vendetta

Detektyw Zen: Vendetta

Zen
serial kryminalny, Wlk. Brytania/Włochy/Niemcy, 2011, 90 min.
reżyseria: John Alexander
obsada: Ben Miles, Caterina Murino, Rufus Sewell, Stanley Townsend
Premiera w Ale kino+: 16.10.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 36 miejsce w rankingu
Detektyw Zen: Vendetta

ale kino+ zaprasza na serial kryminalny o przygodach detektywa Aurelio Zena, który wraz z piękną asystentką Tanią poprowadzi śledztwa w słonecznych krajobrazach Włoch.

Detektyw Zen zostaje wysłany do odległej wioski, by poprowadzić śledztwo w sprawie morderstwa. Sprawa jest bardzo delikatna, gdyż może doprowadzić do wybuchu politycznego skandalu. Presję na detektywie wywierają zarówno jego przełożeni, jak i politycy. Wszystkim zależy na tym, aby jak najszybciej rozwiązać zagadkę. Tymczasem Zen wolałby raczej spędzić ten czas z piękną asystentką szefa policji, Tanią, która właśnie dołączyła do zespołu i która wzbudziła zainteresowanie Zena.
"Detektyw Zen" to stylowy brytyjski miniserial kryminalny, oparty na powieściach Michaela Dibdina i wyprodukowany przez twórców "Wallandera" z Kennethem Branaghem. W postać detektywa Aurelio Zena wcielił się Rufus Sewell ("Iluzjonista", "Tristan i Izolda", "Holiday"), a w roli Tanii partneruje mu Caterina Murino, znana m.in. z "Casino Royale".

ODCINKI

Detektyw Zen
Detektyw Zen: Kabal
Detektyw Zen: Ratking
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...