Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Diabelska brygada

Diabelska brygada

The Devil's Brigade
film wojenny, USA, 1968, 126 min.
reżyseria: Andrew V. McLaglen
obsada: Cliff Robertson, Vince Edwards, William Holden
Premiera w Ale kino+: 11.01.2016 r.
5.00
343
5 głosy | 60 miejsce w rankingu
Diabelska brygada

Rozgrywająca się podczas II wojny światowej historia pułkownika, który musi utworzyć jednostkę do zadań specjalnych złożoną z kanadyjskich żołnierzy i wyrzutków armii amerykańskiej, odbywających karę w wojskowych więzieniach. Czy uda mu się wypełnić zadanie a następnie poprowadzić swój oddział na niebezpieczną misję?

Trwa II wojna światowa. Amerykanie przygotowują się do ataku na wojska niemieckie. Do tego czasu pułkownik Robert T. Frederick (William Holden) musi utworzyć specjalną jednostkę, która weźmie udział w nalocie. Pracujący do tej pory za biurkiem, a nie w terenie, pułkownik nie ma łatwego zadania. Jego oddział ma składać się z żołnierzy kanadyjskich, których dowódca nie przepada za Amerykanami, oraz z "wyrzutków" armii amerykańskiej, zwerbowanych z różnych obozów i więzień wojskowych. Między dwiema grupami szybko dochodzi do pierwszych konfliktów, w dodatku żołnierze są niesubordynowani i nie umieją współpracować. Czy pułkownikowi uda się przygotować tę "diabelską brygadę" na czekającą ich misję?
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...