Ale kino+
alekino+
Film. Dicte 2 odc. 5

Dicte 2 odc. 5

Dicte, Season 2, del 5
serial kryminalny, Dania, 2014
reżyseria: Kasper Barfoed
obsada: Emilie Kruse, Iben Hjejle, Lærke Winther Andersen, Lars Brygmann
Premiera w Ale kino+: 19.08.2015 r.
343
Dicte 2 odc. 5

Tym razem bohaterką odcinka jest Rose, nastoletnia córka Dicte. Dwunastoletnia siostra najlepszej przyjaciółki Rose przechodzi wyjątkowo burzliwy okres dojrzewania - jest zbuntowana, ubiera się prowokacyjnie, woli towarzystwo starszych koleżanek niż rówieśników.

KONKURS

Rose i jej przyjaciółka ulegają w końcu prośbom dziewczynki i zabierają ze sobą na nocną imprezę. Niestety dwunastolatka się gubi. Przerażona Rose budzi Dicte, aby pomogła im ją znaleźć. Poszukiwania jednak nie przynoszą rezultatu i Dicte zwraca się o pomoc do detektywa Wagnera. W dalszym ciągu jednak nie udaje się namierzyć dziewczynki, nie ma po niej śladu - zupełnie jakby rozpłynęła się w powietrzu. Powoli staje się jasne, że została porwana.

Bohaterką "Dicte" (2012-2014) jest Dicte Svendsen (Iben Hjejle - "Wallander", "Przeboje i podboje"), czterdziestoletnia dziennikarka po przejściach. Właśnie wzięła rozwód i postanowiła wrócić do rodzinnego Aarhus, aby na nowo ułożyć swoje życie i relacje z nastoletnią córką Rose. Chce zapomnieć o demonach przeszłości, które wciąż ją nękają. Wkrótce, dzięki pomocy przyjaciół, dostaje pracę w kryminalnej rubryce gazety "Dagbladet". Tak zaczyna się jej udział w śledztwach, a pierwszym z nich jest dochodzenie w sprawie morderstwa młodej Bośniaczki.

Produkcja oparta jest na bestsellerowych kryminałach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm i wpisuje się w skandynawską tradycję kryminału, gdzie bohaterkami są silne, niezależne kobiety - wystarczy wymienić tutaj znane widzom inspektor Irene Huss, detektyw Sarę Lund z "The Killing" czy Sagę Norén z "Mostu nad Sundem".

ODCINKI

Dicte 2
Dicte 2 odc. 1
Dicte 2 odc. 2
Dicte 2 odc. 3
Dicte 2 odc. 4
Dicte 2 odc. 6
Dicte 2 odc. 7
Dicte 2 odc. 8
Dicte 2 odc. 9
Dicte 2 odc. 10
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...