Ale kino+
alekino+
Film. Dicte 2 odc. 7

Dicte 2 odc. 7

Dicte, Season 2, del 7
serial kryminalny, Dania, 2014, 50 min.
reżyseria: Kasper Barfoed
obsada: Emilie Kruse, Iben Hjejle, Lærke Winther Andersen, Lars Brygmann
Premiera w Ale kino+: 26.08.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 40 miejsce w rankingu
Dicte 2 odc. 7

Dicte, jej córka Rose i przyjaciel Torsten idą na mecz, aby dopingować chłopaka Rose, Jannika. Jest on gwiazdą jednej z drużyn, AFK. Jednak mecz niespodziewanie kończy się zamieszkami na trybunach i regularną bójką między kibicami. Co gorsza, w szatni Jannik odkrywa zwłoki kolegi z drużyny. Wszyscy są wstrząśnięci.

KONKURS

Wagner podejrzewa o morderstwo lidera gangu kiboli. Dicte decyduje się na to, aby przeniknąć grupę. Sprawa przybiera jednak nieoczekiwany obrót, kiedy Dicte odkrywa, że mecze mogły być ustawiane.

Bohaterką "Dicte" (2012-2014) jest Dicte Svendsen (Iben Hjejle - "Wallander", "Przeboje i podboje"), czterdziestoletnia dziennikarka po przejściach. Właśnie wzięła rozwód i postanowiła wrócić do rodzinnego Aarhus, aby na nowo ułożyć swoje życie i relacje z nastoletnią córką Rose. Chce zapomnieć o demonach przeszłości, które wciąż ją nękają. Wkrótce, dzięki pomocy przyjaciół, dostaje pracę w kryminalnej rubryce gazety "Dagbladet". Tak zaczyna się jej udział w śledztwach, a pierwszym z nich jest dochodzenie w sprawie morderstwa młodej Bośniaczki.

Produkcja oparta jest na bestsellerowych kryminałach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm i wpisuje się w skandynawską tradycję kryminału, gdzie bohaterkami są silne, niezależne kobiety - wystarczy wymienić tutaj znane widzom inspektor Irene Huss, detektyw Sarę Lund z "The Killing" czy Sagę Norén z "Mostu nad Sundem".

ODCINKI

Dicte 2
Dicte 2 odc. 1
Dicte 2 odc. 2
Dicte 2 odc. 3
Dicte 2 odc. 4
Dicte 2 odc. 5
Dicte 2 odc. 6
Dicte 2 odc. 8
Dicte 2 odc. 9
Dicte 2 odc. 10
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...