Ale kino+
alekino+
Film. Dicte odc. 1

Dicte odc. 1

Dicte, Season 1, del 1
serial kryminalny, Dania, 2013, 60 min.
reżyseria: Jannik Johansen
obsada: Emilie Kruse, Iben Hjejle, Lærke Winther Andersen, Lars Brygmann
Premiera w Ale kino+: 1.07.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 70 miejsce w rankingu
Dicte odc. 1

Duński serial kryminalny, wpisujący się w najlepsze tradycje skandynawskiej powieści detektywistycznej. Tytułową bohaterką jest dziennikarka śledcza, która wraz z policją bierze udział w zagmatwanych dochodzeniach. Serial oparty jest na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm.

Dicte Svendsen (Iben Hjejle) to czterdziestoletnia dziennikarka po przejściach. Właśnie wzięła rozwód i postanowiła wrócić do rodzinnego Aarhus, aby na nowo ułożyć swoje życie i relacje z nastoletnią córką Rose. Chce zapomnieć o demonach przeszłości, które wciąż ją nękają - jako młoda dziewczyna zaszła w ciążę a dziecko oddała do adopcji. Ta decyzja prześladowała ją przez ostatnich 20 lat, nigdy też nie dowiedziała się, co stało się z dzieckiem. Niełatwe też było dojrzewanie w rodzinie Świadków Jehowy. Czy Dicte uda się kiedykolwiek zaznać spokoju i pożegnać traumatyczne wspomnienia sprzed lat? Tymczasem w Aarhus Dicte dostaje pracę w kryminalnej rubryce gazety "Dagbladet". Tak zaczyna się jej udział w śledztwach, a pierwszym z nich jest dochodzenie w sprawie śmierci młodej Bośniaczki. Dziewczyna wykrwawiła się na śmierć z powodu nieudolnie przeprowadzonego cesarskiego cięcia. Śledztwo prowadzi detektyw Wagner, który nabiera uprzedzeń wobec Dicte, po tym, jak wyciągnęła od niego informacje w sprawie morderstwa, nie uprzedzając go, że jest dziennikarką. Teraz detektyw chce trzymać Dicte z dala od sprawy, jednak ona nie daje za wygraną. Wkrótce odkrywa, że zmarła Bośniaczka nie była jedyną dziewczyną, która mogła umrzeć w tak tragicznych okolicznościach.

"Dicte" to serial oparty na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm i wpisuje się w skandynawską tradycję kryminału, gdzie bohaterkami są silne, niezależne kobiety - wystarczy wymienić tutaj znane widzom inspektor Irene Huss, detektyw Sarę Lund z "The Killing" czy Sagę Norén z "Mostu nad Sundem".

ODCINKI

Dicte
Dicte odc. 2
Dicte odc. 3
Dicte odc. 4
Dicte odc. 5
Dicte odc. 6
Dicte odc. 7
Dicte odc. 8
Dicte odc. 9
Dicte odc. 10
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...