Ale kino+
alekino+
Film. Dicte odc. 2

Dicte odc. 2

Dicte, Season 1, del 2
serial kryminalny, Dania, 2013, 60 min.
reżyseria: Jannik Johansen
obsada: Emilie Kruse, Iben Hjejle, Lærke Winther Andersen, Lars Brygmann
Premiera w Ale kino+: 1.07.2015 r.
4.67
343
14 głosy | 19 miejsce w rankingu
Dicte odc. 2

Duński serial kryminalny, wpisujący się w najlepsze tradycje skandynawskiej powieści detektywistycznej. Tytułową bohaterką jest dziennikarka śledcza, która wraz z policją bierze udział w zagmatwanych dochodzeniach. Serial oparty jest na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm.

Kontynuacja odcinka nr 1. Sprawa zatacza coraz szersze kręgi, a wszystko zdaje się obracać wokół handlu nowonarodzonymi dziećmi. Policja działa pod wyjątkową presją czasu i opinii publicznej, oskarżając Dicte (Iben Hjejle) o to, że działając na własną rękę popsuła dochodzenie. Dziennikarka nie jest również popularna we własnej redakcji, gdyż bez wiedzy i zgody przełożonych wyniosła dla detektywa Wagnera cenne informacje, będące efektem dziennikarskiego śledztwa. Ale Dicte jest odporna na zarzuty, bo czuje, że jest o krok od rozwiązania zagadki.

"Dicte" to serial oparty na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm i wpisuje się w skandynawską tradycję kryminału, gdzie bohaterkami są silne, niezależne kobiety - wystarczy wymienić tutaj znane widzom inspektor Irene Huss, detektyw Sarę Lund z "The Killing" czy Sagę Norén z "Mostu nad Sundem".

ODCINKI

Dicte
Dicte odc. 1
Dicte odc. 3
Dicte odc. 4
Dicte odc. 5
Dicte odc. 6
Dicte odc. 7
Dicte odc. 8
Dicte odc. 9
Dicte odc. 10
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...