Ale kino+
alekino+
Film. Dicte odc. 3

Dicte odc. 3

Dicte, Season 1, del 3
serial kryminalny, Dania, 2013, 60 min.
reżyseria: Jannik Johansen
obsada: Emilie Kruse, Iben Hjejle, Lærke Winther Andersen, Lars Brygmann
Premiera w Ale kino+: 8.07.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 52 miejsce w rankingu
Dicte odc. 3
1
2

Duński serial kryminalny, wpisujący się w najlepsze tradycje skandynawskiej powieści detektywistycznej. Tytułową bohaterką jest dziennikarka śledcza, która wraz z policją bierze udział w zagmatwanych dochodzeniach. Serial oparty jest na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm.

Upalna, letnia noc. Niepokój Dicte (Iben Hjejle) wzbudza palący się na sąsiednim podjeździe samochód. W domu, przed którym był zaparkowany samochód, Dicte znajduje ciało 52-letniej Inger Gravgård. Wszystko wskazuje na to, że kobieta popełniła samobójstwo. Jednak Dicte szybko odkryje, że nic nie jest tym, czym się wydaje - począwszy od podejrzanej śmierci Inger a skończywszy na jej sekretach. Gdy wiedziona dziennikarskim instynktem Dicte rozpocznie prywatne śledztwo, przekona się, że spokojne życie Inger jako nauczycielki to była tylko fasada. Na jaw zaczną wychodzić mroczne sekrety zmarłej w niejasnych okolicznościach kobiety. Tymczasem Dicte zaskoczy jej własna przeszłość - jej przyjaciółka Anne namierzyła numer ubezpieczenia społecznego chłopca, którego Dicte oddała do adopcji 24 lata temu. W końcu może sprawdzić, co się z nim działo I jak ułożyło się jego życie. Jeśli tylko się odważy wykonać ten ruch.

"Dicte" to serial oparty na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm i wpisuje się w skandynawską tradycję kryminału, gdzie bohaterkami są silne, niezależne kobiety - wystarczy wymienić tutaj znane widzom inspektor Irene Huss, detektyw Sarę Lund z "The Killing" czy Sagę Norén z "Mostu nad Sundem".

ODCINKI

Dicte
Dicte odc. 1
Dicte odc. 2
Dicte odc. 4
Dicte odc. 5
Dicte odc. 6
Dicte odc. 7
Dicte odc. 8
Dicte odc. 9
Dicte odc. 10
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...