Ale kino+
alekino+
Film. Dicte odc. 4

Dicte odc. 4

Dicte, Season 1, del 4
serial kryminalny, Dania, 2013, 60 min.
reżyseria: Jannik Johansen
obsada: Emilie Kruse, Iben Hjejle, Lærke Winther Andersen, Lars Brygmann
Premiera w Ale kino+: 8.07.2015 r.
343
Dicte odc. 4

Duński serial kryminalny, wpisujący się w najlepsze tradycje skandynawskiej powieści detektywistycznej. Tytułową bohaterką jest dziennikarka śledcza, która wraz z policją bierze udział w zagmatwanych dochodzeniach. Serial oparty jest na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm.

Kontynuacja odcinka nr 3. Zostaje popełnione morderstwo - inna kobieta traci życie w podobnych okolicznościach, co Inger. Te dwie sprawy różni wszystko, ale łączy jeden wspólny mianownik: obie były złymi matkami. Policja i Dicte czują, że są na właściwym tropie. Tymczasem niespodziewanie Dicte sama staje w centrum wydarzeń. Konkurencyjna gazeta dokopuje się do jej przeszłości i do jej największego sekretu: że przed laty oddała dziecko do adopcji. Jej córka, Rose, jest wściekła, że w taki sposób dowiedziała się o tym, że ma starszego brata. Sam artykuł stawia Dicte w jednym rzędzie z zamordowanymi kobietami. Czy grozi jej teraz niebezpieczeństwo?

"Dicte" to serial oparty na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm i wpisuje się w skandynawską tradycję kryminału, gdzie bohaterkami są silne, niezależne kobiety - wystarczy wymienić tutaj znane widzom inspektor Irene Huss, detektyw Sarę Lund z "The Killing" czy Sagę Norén z "Mostu nad Sundem".

ODCINKI

Dicte
Dicte odc. 1
Dicte odc. 2
Dicte odc. 3
Dicte odc. 5
Dicte odc. 6
Dicte odc. 7
Dicte odc. 8
Dicte odc. 9
Dicte odc. 10
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...