Ale kino+
alekino+
Film. Dicte odc. 4

Dicte odc. 4

Dicte, Season 1, del 4
serial kryminalny, Dania, 2013, 60 min.
reżyseria: Jannik Johansen
obsada: Emilie Kruse, Iben Hjejle, Lærke Winther Andersen, Lars Brygmann
Premiera w Ale kino+: 8.07.2015 r.
343
Dicte odc. 4

Duński serial kryminalny, wpisujący się w najlepsze tradycje skandynawskiej powieści detektywistycznej. Tytułową bohaterką jest dziennikarka śledcza, która wraz z policją bierze udział w zagmatwanych dochodzeniach. Serial oparty jest na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm.

Kontynuacja odcinka nr 3. Zostaje popełnione morderstwo - inna kobieta traci życie w podobnych okolicznościach, co Inger. Te dwie sprawy różni wszystko, ale łączy jeden wspólny mianownik: obie były złymi matkami. Policja i Dicte czują, że są na właściwym tropie. Tymczasem niespodziewanie Dicte sama staje w centrum wydarzeń. Konkurencyjna gazeta dokopuje się do jej przeszłości i do jej największego sekretu: że przed laty oddała dziecko do adopcji. Jej córka, Rose, jest wściekła, że w taki sposób dowiedziała się o tym, że ma starszego brata. Sam artykuł stawia Dicte w jednym rzędzie z zamordowanymi kobietami. Czy grozi jej teraz niebezpieczeństwo?

"Dicte" to serial oparty na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm i wpisuje się w skandynawską tradycję kryminału, gdzie bohaterkami są silne, niezależne kobiety - wystarczy wymienić tutaj znane widzom inspektor Irene Huss, detektyw Sarę Lund z "The Killing" czy Sagę Norén z "Mostu nad Sundem".

ODCINKI

Dicte
Dicte odc. 1
Dicte odc. 2
Dicte odc. 3
Dicte odc. 5
Dicte odc. 6
Dicte odc. 7
Dicte odc. 8
Dicte odc. 9
Dicte odc. 10
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...