Ale kino+
alekino+
Film. Dicte odc. 5

Dicte odc. 5

Dicte, Season 1, del 5
serial kryminalny, Dania, 2013, 50 min.
reżyseria: Jannik Johansen
obsada: Emilie Kruse, Iben Hjejle, Lærke Winther Andersen, Lars Brygmann
Premiera w Ale kino+: 15.07.2015 r.
5.00
343
10 głosy | 26 miejsce w rankingu
Dicte odc. 5

Duński serial kryminalny, wpisujący się w najlepsze tradycje skandynawskiej powieści detektywistycznej. Tytułową bohaterką jest dziennikarka śledcza, która wraz z policją bierze udział w zagmatwanych dochodzeniach. Serial oparty jest na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm.

Do portu w Aarhus przybija beczka. W środku znajduje się ciało noworodka, który zmarł z wyziębienia i odwodnienia. Wstrząśnięta Dicte postanawia opisać zdarzenie w swojej gazecie. Intuicja podpowiada jej, że tragedia prowadzi do świata muzułmańskich fanatyków i jest wynikiem presji, jakiej poddane są kobiety żyjące w tej kulturze. Detektyw Wagner ostrzega Dicte, aby nie wyciągała zbyt pochopnych wniosków, ale zmysł dziennikarki śledczej podpowiada jej, że się nie myli. Jest przekonana o tym, że policja powinna szukać młodej imigrantki, która rozpaczliwie próbowała uratować życie swojego nowonarodzonego synka. Wkrótce po ciało zgłaszają się przedstawiciele lokalnej społeczności muzułmańskiej, którzy chcą pochować chłopczyka. Dicte wpada na pomysł, aby zaanonsować w gazecie pogrzeb - ma nadzieję, że w ten sposób matka dziecka wyjdzie z ukrycia i pojawi się na ceremonii. Tymczasem w kręgu najbliższych osób Dicte dochodzi do tragedii, kiedy nowonarodzony synek jej przyjaciółki zostaje porwany.

"Dicte" to serial oparty na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm i wpisuje się w skandynawską tradycję kryminału, gdzie bohaterkami są silne, niezależne kobiety - wystarczy wymienić tutaj znane widzom inspektor Irene Huss, detektyw Sarę Lund z "The Killing" czy Sagę Norén z "Mostu nad Sundem".

ODCINKI

Dicte
Dicte odc. 1
Dicte odc. 2
Dicte odc. 3
Dicte odc. 4
Dicte odc. 6
Dicte odc. 7
Dicte odc. 8
Dicte odc. 9
Dicte odc. 10
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...