Ale kino+
alekino+
Film. Dicte odc. 7

Dicte odc. 7

Dicte, Season 1, del 7
serial kryminalny, Dania, 2013, 50 min.
reżyseria: Jannik Johansen
obsada: Emilie Kruse, Iben Hjejle, Lærke Winther Andersen, Lars Brygmann
Premiera w Ale kino+: 22.07.2015 r.
5.00
343
10 głosy | 22 miejsce w rankingu
Dicte odc. 7

Duński serial kryminalny, wpisujący się w najlepsze tradycje skandynawskiej powieści detektywistycznej. Tytułową bohaterką jest dziennikarka śledcza, która wraz z policją bierze udział w zagmatwanych dochodzeniach. Serial oparty jest na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm.

W rowie niedaleko przydrożnego postoju zostaje znaleziony martwy młody mężczyzna. Ciało jest nagie, z oznakami molestowania, głowa zaś została przykryta. Postój jest popularnym miejscem spotkań homoseksualistów, więc początkowo policja jest zdania, że zbrodnia została popełniona na tle seksualnym. Wszystko jednak się zmienia, kiedy okazuje się, że oczy mężczyzny zostały wydłubane. Kto i dlaczego dokonał tak makabrycznego czynu? Tymczasem Dicte otrzymuje od przebywającego w więzieniu skazańca, niejakiego Petera Boutrupa, informacje o nielegalnym handlu ludzkimi organami. Fakty, które jej przedstawił, zgadzają się, jednak dziennikarka postanawia nie podejmować tematu. Czuje, że Boutrup ma jakiś ukryty cel, który pchnął go do skontaktowania się z nią. Czy zmysł i tym razem jej nie zawiedzie?

"Dicte" to serial oparty na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm i wpisuje się w skandynawską tradycję kryminału, gdzie bohaterkami są silne, niezależne kobiety - wystarczy wymienić tutaj znane widzom inspektor Irene Huss, detektyw Sarę Lund z "The Killing" czy Sagę Norén z "Mostu nad Sundem".

ODCINKI

Dicte
Dicte odc. 1
Dicte odc. 2
Dicte odc. 3
Dicte odc. 4
Dicte odc. 5
Dicte odc. 6
Dicte odc. 8
Dicte odc. 9
Dicte odc. 10
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...