Ale kino+
alekino+
Film. Dicte odc. 7

Dicte odc. 7

Dicte, Season 1, del 7
serial kryminalny, Dania, 2013, 50 min.
reżyseria: Jannik Johansen
obsada: Emilie Kruse, Iben Hjejle, Lærke Winther Andersen, Lars Brygmann
Premiera w Ale kino+: 22.07.2015 r.
5.00
343
10 głosy | 22 miejsce w rankingu
Dicte odc. 7

Duński serial kryminalny, wpisujący się w najlepsze tradycje skandynawskiej powieści detektywistycznej. Tytułową bohaterką jest dziennikarka śledcza, która wraz z policją bierze udział w zagmatwanych dochodzeniach. Serial oparty jest na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm.

W rowie niedaleko przydrożnego postoju zostaje znaleziony martwy młody mężczyzna. Ciało jest nagie, z oznakami molestowania, głowa zaś została przykryta. Postój jest popularnym miejscem spotkań homoseksualistów, więc początkowo policja jest zdania, że zbrodnia została popełniona na tle seksualnym. Wszystko jednak się zmienia, kiedy okazuje się, że oczy mężczyzny zostały wydłubane. Kto i dlaczego dokonał tak makabrycznego czynu? Tymczasem Dicte otrzymuje od przebywającego w więzieniu skazańca, niejakiego Petera Boutrupa, informacje o nielegalnym handlu ludzkimi organami. Fakty, które jej przedstawił, zgadzają się, jednak dziennikarka postanawia nie podejmować tematu. Czuje, że Boutrup ma jakiś ukryty cel, który pchnął go do skontaktowania się z nią. Czy zmysł i tym razem jej nie zawiedzie?

"Dicte" to serial oparty na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm i wpisuje się w skandynawską tradycję kryminału, gdzie bohaterkami są silne, niezależne kobiety - wystarczy wymienić tutaj znane widzom inspektor Irene Huss, detektyw Sarę Lund z "The Killing" czy Sagę Norén z "Mostu nad Sundem".

ODCINKI

Dicte
Dicte odc. 1
Dicte odc. 2
Dicte odc. 3
Dicte odc. 4
Dicte odc. 5
Dicte odc. 6
Dicte odc. 8
Dicte odc. 9
Dicte odc. 10
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...